Умєров затвердив план заходів із реалізації програми співробітництва з НАТО на 2024 рік: що відомо

Читать на русском

Ключовим пріоритетом плану Міноборони є реформування сектору безпеки та оборони України

Читать на русском
Умєров і Міноборони
Рустем Умєров повідомив, що план розроблений на виконання домовленостей за результатами Вільнюського саміту НАТО

Ключовим пріоритетом плану Міноборони є реформування сектору безпеки та оборони України

Міністр оборони України Рустем Умєров ухвалив план дій Міністерства оборони  із реалізації програми співробітництва з НАТО на 2024 рік. Ці заходи спрямовані на реалізацію адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО. Ухвалений план включає понад 50 конкретних заходів, спрямованих на досягнення 17 стратегічних цілей протягом поточного року.

Про це повідомило Міністерство оборони України. За даними відомства, ця програма стала результатом обговорень під час Вільнюського саміту НАТО та має ключове стратегічне завдання. А саме — реформування сектору безпеки та оборони в Україні.

Відповідно до слів Умєрова, Міноборони виступає в ролі координатора сил оборони та зобов'язаний здійснити системні зміни для приєднання до НАТО. Виконання плану дій є одним із пріоритетів в цьому контексті.

“Міністерство оборони України як координатор сил оборони має забезпечити системні зміни на шляху до вступу в НАТО. Відтак, виконання заходів по аРНП є одним із пріоритетів. Заходи програми, які були розроблені відомством враховують рекомендації експертів НАТО”, - сказав Умєров.

Затверджений план включає понад 50 заходів Міністерства оборони. Основні показники 2024 року стосуються ряду ключових аспектів:

  1. Опрацювання Пріоритетного пакету спроможностей та Початкового переліку вимог до взаємосумісності з Альянсом.

  2. Внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою зміцнення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України, удосконалення об'єднаного керівництва силами оборони держави та планування у сфері безпеки й оборони.

  3. Завершення трансформації системи командування та управління згідно з принципами та стандартами НАТО.

  4. Запровадження нової моделі спільного управління в системі Міністерства оборони.

  5. Забезпечення ефективного функціонування закупівельних агенцій Міноборони.

  6. Розробка національних документів відповідно до стандартів НАТО.

  7. Утворення Спільного центру Україна – НАТО з аналізу, підготовки та освіти (JATEC).

  8. Аналіз законодавства у сфері безпеки й оборони на відповідність нормативно-правовим документам НАТО.

Заступник міністра оборони Станіслав Гайдер підкреслив важливість систематичного моніторингу виконання заходів. Він також додав, що план є гнучким інструментом, який підлягає регулярному перегляду з урахуванням динаміки безпекової ситуації, що дозволяє адаптувати його до поточних викликів та можливостей.

Вирішальний 2024 рік

Президент України Володимир Зеленський визначив 2024 рік як переломний період у війні, яка триває. Він наголосив, що саме від подій цього року залежатиме, який формат завершення конфлікту обере майбутнє. На форумі "Україна. Рік 2024", Зеленський заявив, що перший рік війни був особливо важким.

За його словами, другий рік війни став символом стійкості українського народу, який демонстрував зростаючу підтримку з боку Заходу. А третій рік повномасштабної війни буде переломним. Від того, яким буде розвиток подій у цей період, залежатиме формат завершення конфлікту, вважає президент.

"Третій рік — він переломний. Як я і сказав, рік виборів, розфокусування, викликів ззовні та зсередини. Це такий переломний рік. Тому в переломний рік нам потрібна і мужність і стійкість, щоб вижити. Я так вважаю, може помиляюсь", - сказав Зеленський.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.