«Укрзалізниця» заплатить за те, що залізний люк вдарив жінку по голові

У серпні 2021 року суддя міськрайонного суду Київської області вирішила, що компанія має компенсувати вартість лікування та оплатить моральну шкоду

«Укрзалізниця» заплатить за те, що залізний люк вдарив жінку по голові
Жінка сідала на потяг на станції «Фастів»

На початку листопада 2019 року рано вранці жінка сідала на потяг. У цей момент люк, який знаходиться над східцями в тамбурі вагона, сильно вдарив її по голові.

Жінка сідала на потяг №142 сполученням «Львів – Бахмут» на станції «Фастів». Коли вона взялась за поручень площадки, то ця конструкція вдарила жінку в ліву частину чола.

Пасажирці допомогли сісти у потяг, але у Києві вона почала втрачати свідомість та їй викликали швидку. Понад тиждень жінка пролежала у «Фастівській центральній районній лікарні» з діагнозом струс головного мозку, забій та крововилив.

Постраждала вважала, що це провідник погано закріпив люк, тому сталася така неприємність В «Укрзалізниці» не відмовлялися скласти акт щодо випадку. До того ж в компанії оцінили це як страховий випадок та виплатили 3 тис. грн, проте ці кошти не покривали вартість лікування. Тому справа потрапила до суду.

Що було у суді

Жінка просила виплатити їй понад 38 тис. грн компенсації, судового збору та оплатити роботу адвоката.

У відповідь на це представник «Укрзалізниці» заявив, що це був нещасний випадок. Тобто підйомна платформа в тамбурі пасажирського вагона не була джерелом підвищеної небезпеки. Через це нібито виплачувати компенсацію не має підстав.

Проте суддя так не вважала. Виявилося, що поки жінка лікувалася, вона збирала всі чеки та квитанції, щодо комп`ютерної томографії мозку, діагностики зору та витрат на придбання ліків. Все це разом становило понад 5 тис. грн.

Тільки на ліки жінка витратила 4 тис. 497, 76 грн, а з врахуванням отриманих від страховика 3 тис. грн вона просила, щоб «Укрзалізниця» компенсувала їй ще понад 2 тис. грн.

Суддя з цим погодилася, а ще вирішила, що перебування у лікарні зі струсом – це достатня підстава, щоб визнати, що поїздка була не з приємних. Тому залізнична компанія мала ще виплати жінці 2 тис. грн компенсації. Окрім цього у серпні 2021 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Галина Соловей ухвалила, що залізнична компанія має сплатити за жінку ще 840 грн судового збору.

«Укрзалізниця» позбавиться від російських назв

Регіональні філії «Південна залізниця» та «Південно-Західна залізниця» змінять назви в рамках програми українізації об’єктів залізничного транспорту. Про це повідомила пресслужба «Укрзалізниці» 21 лютого. 

«Чому залізниця із центром у столиці має назву «Південно-Західна», а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, — «Південна»? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням. Саме тому в рамках нашої програми «Залізна українізація» ми змінимо це раз і назавжди», — заявив голова правління товариства Олександр Камишін під час презентації цієї програми.

За його словами, процес перейменування регіональних філій буде завершено у 2023 році.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» розпочинає трирічну програму «Залізна українізація», яка позбавить від імперських та російських назв та зображень всі об’єкти залізничного транспорту. Комплексна програма розрахована на 2023-2025 роки.

«За ці три роки в декілька етапів планується українізувати все, що досі повʼязувало залізничну галузь України з країною-агресором: назви регіональних філій, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій», - йдеться у заяві компанії.

Інформатор писав, що в потягах «Укрзалізниці» з’являться беруші, пледи та маски для сну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube