Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що постачання більшості американської зброї до України ніколи не зупинялося. Тимчасову паузу пояснили аудитом запасів після подій на Близькому Сході
Державний секретар США Марко Рубіо запевнив, що значна частина військової допомоги для України надходила безперервно, попри тимчасову технічну паузу. Вона стосувалась, за його словами, лише окремих категорій озброєння. Про це він заявив під час пресконференції після перемовин із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.
За словами Рубіо, публічна інтерпретація ситуації виявилась хибною. Насправді йшлося не про припинення допомоги, а про короткий аудит окремих видів зброї. Зокрема, тієї, що активно використовувалась під час захисту американських військових баз на Близькому Сході.
"Це був логічний крок. Ми повинні впевнитись, що маємо достатньо зброї на складах, щоб реагувати на всі виклики - від Близького Сходу до Індо-Тихоокеанського регіону", - пояснив держсекретар.
Він наголосив, що мова йшла переважно про оборонні системи, а також частину наступального озброєння. Зокрема, призупинення торкнулося високоточних ракет, використаних у попередніх конфліктах, з метою тимчасового переоцінювання стратегічних запасів. Попри це, основні обсяги американської допомоги продовжують надходити за раніше погодженим графіком, затвердженим Конгресом США.
Окремо Рубіо прокоментував ситуацію з постачанням ЗРК Patriot, підкресливши, що українські сили потребують цих систем. За його словами, хоча такі батареї є в багатьох європейських країнах, наразі мало хто готовий добровільно поділитися ними.
"Якщо країни Європи справді вважають підтримку України пріоритетом, їм варто продемонструвати це справою", - наголосив держсекретар, висловивши сподівання, що союзники США в межах НАТО змінять свою позицію.
Наразі Німеччина хоче передати Україні системи протиповітряної оборони Patriot. Для цього вона готова придбати їх у Сполучених Штатів Америки. Про це заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц у Римі, де проходить Міжнародна конференція з питань відновлення України.
9 липня Держдепартамент США офіційно підтвердив відновлення військових поставок Україні, зазначивши, що Сполучені Штати залишаються найбільшим партнером Києва у сфері безпеки. Американський президент водночас підкреслив, що Україна зазнає масштабного тиску з боку Росії й має право на оборону.
Вашингтон планує надсилати насамперед оборонне озброєння. Паралельно готується нове рішення Конгресу: до кінця липня може відбутися голосування щодо двопартійного законопроєкту про санкції проти країн, які закуповують російські енергоносії. За словами сенатора-республіканця Джона Туна, документ уже має підтримку 83 сенаторів з обох політичних таборів.