Uklon частково тестує альтернативні способи визначення локації — зокрема, через вежі мобільних операторів, але це ще на стадії досліджень
За словами CTO Uklon Олександра Чумака, в умовах повітряних тривог координати пристроїв часто некоректні. Тому краще вручну вказати адресу, де перебуває пасажир, щоб обійти проблему.
«Ми бачимо, що іноді дуже важко знайти місце замовлення — координати можуть „стрибати“, іноді навіть в іншу країну. Ми ставимо такі випадки на фільтрацію й переходимо на адресний режим», - каже Олександр Чумак.
Uklon частково тестує альтернативні способи визначення локації — зокрема, через вежі мобільних операторів, але це ще на стадії досліджень. Тим часом компанія надає користувачам можливість вручну вказати адресу, де вони перебувають, щоб обійти проблему. Перехід від координат до адрес додає навантаження на систему, але CTO компанії запевняє:
«Ми постійно покращуємо рішення, а в кожному новому проєкті закладаємо очікувану бізнес-ефективність. Та складно сказати, наскільки саме адресний режим впливає на фінанси — метрики ще уточнюємо».
Uklon також фіксує зміну балансу попиту й пропозиції під час загроз.
«Кількість замовлень може різко зрости. Але водії — теж люди. Хтось ховається в укриття, хтось не працює. Через це й час очікування зростає», — пояснює Чумак.
Відсутність точних координат і зменшення кількості активних водіїв під час тривог — подвійний виклик для платформи. Команда компанії продовжує шукати технічні рішення й аналітично вивчає вплив таких факторів на якість сервісу.
Смартфони українців, як попереджав Інформатор, справді можуть показувати невірний час протягом повітряних тривог, тобто під час відбиття повітряних атак російських окупантів. Також може збиватися геолокація. Це відбувається через трансляцію помилкового сигналу GPS для введення в оману систем навігації російських безпілотників та ракет, визнали 5 листопада в Генштабі ЗСУ.
Військові пояснили, що такий метод боротьби з повітряними цілями ворога називається "спуфінг". Це коли для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS. Система РЕБ змінює координати, щоб збивати з курсу російські Шахеди та ракети. Побічним ефектом цього впливу є і порушення в системі точного часу, яку використовують мобільні телефони в режимі автоматичного уточнення часу.
"Враховуючи зазначене, доцільно відключити режим автоматичного уточнення часу в телефоні та враховувати, що під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися," - пояснили фахівці з радіоелектронної боротьби у Генштабі ЗСУ.
Про проблему, яку офіційно пояснив Генштаб ЗСУ, кількома годинами раніше написав Інформатор. Айфон та годинник в автомобілі журналіста видання ввечері 4 та вранці 5 листопада під час відбиття дронових атак РФ української ППО показували неправильний час. Також, за словами журналіста, коли працює РЕБ, телефон показує, що він знаходиться або Курській або Брянській області Росії, й змінює час. І ця ситуація спостерігалася вже неодноразово.
Інколи на початку користувач сервісу Uklon бачить в додатку одну ціну, погоджується, а потім не може знайти машину без підвищення ціни. Складається враження, що система заманює низькою ціною, а потім її поступово підвищує. Але це не є частиною стратегії цифрової платформи. Про це сказав гендиректор Uklon Сергій Гришков.
“Наша мета одразу запропонувати ціну, по якій поїздка відбудеться. Але іноді ситуація змінюється буквально щосекунди. Наприклад, водій вже був поруч, але взяв інше замовлення. Ми залишаємося без машин у цій зоні і система пропонує перегляд ціни. Такі ситуації трапляються переважно в пікові години. Зазвичай не більше 10% користувачів отримують таку пропозицію”, - каже Сергій Гришков.