Глава МЗС України наголосив, що Москва відкидає всі мирні ініціативи Києва й у відповідь лише посилює авіаудари
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів зустріч з представниками Палати представників США. Вони торкнулися теми посилення оборонної співпраці між Україною та Штатами. Також обговорили подальші кроки для протидії російській агресії.
Про це глава МЗС написав у соцмережі X. Він підтвердив прихильність Києва до досягнення справедливого миру та поінформував американських партнерів про зростання терору з боку Росії, зокрема проти цивільного населення.
"Я був радий зустрітися з представниками Палати представників США", - зазначив Сибіга.
За його словами, Кремль відкидає всі мирні ініціативи, а у відповідь лише посилює авіаудари. Через це він підкреслив важливість зміцнення системи протиповітряної оборони України. Політики на зустрічі обговорили і необхідність запровадження нових жорстких санкцій проти РФ. Як зазначив представник ОП, мета обмежень - позбавити Росію ресурсів для ведення війни.
"Ми вдячні Конгресу США та обом партіям за їхню непохитну підтримку України в нашій обороні від російської агресії", - додав міністр.
Крім того, Сибігав привітав позитивні сигнали від Конгресу США щодо готовності підтримувати і розширювати оборонну співпрацю з Україною, яка готова ділитися своїми знаннями та технологіями. Глава МЗС наголосив, що міцне стратегічне партнерство між Україною і США має ключове значення для забезпечення миру й безпеки в трансатлантичному просторі.
Напередодні Reuters писало, що Дональд Трамп готує пряме рішення щодо відправки зброї в Україну. Для цього він уперше з моменту свого повернення у Білий дім скористається президентськими повноваженнями (PDA). Вартість нового пакета військової допомоги може становити близько $300 млн.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що після нещодавніх контактів із президентом США Дональдом Трампом Україна отримала політичні гарантії щодо відновлення військової допомоги. Зокрема, є чіткі сигнали щодо постачання систем протиповітряної оборони Patriot. Також йшлося про інше критичне важливе озброєння.
Ці заяви президента збігаються з поясненнями з боку Вашингтона. Державний секретар США Марко Рубіо нещодавно підтвердив, що військова підтримка України загалом тривала безперервно, а коротка пауза стосувалася лише кількох специфічних типів озброєння.
За його словами, йшлося про аудит певних систем, зокрема тих, що активно застосовувались у нещодавніх конфліктах, і мова не йде про дефіцит, а про стратегічне балансування зобов’язань США по всьому світу. Таким чином, і українська, і американська сторони підтверджують: критично важлива підтримка Збройних сил України триває, а поставки нових систем і боєприпасів - лише питання часу та координації. Окрім цього, нагадаємо, що Кіт Келлог, спецпредставник Дональда Трампа, під час виступу в Римі заявив, що перемир’я можливе вже зараз.