Українські медики зможуть підтвердити свою кваліфікацію за кордоном за спрощеною процедурою — постанова Кабміну

Перевірку та ухвалення рішення щодо її результатів робитимуть за 30 календарних днів

Українські медики зможуть підтвердити свою кваліфікацію за кордоном за спрощеною процедурою — постанова Кабміну
Медикам полегшили життя, процедура верифікації буде спрощена, в електронній формі

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка дозволяє українським медикам підтвердити свій професійний статус під час працевлаштування за кордоном. У першу чергу це спростить життя тим, хто виїхав з країни після 24 лютого 2022 року. Але пройти верифікацію можуть усі. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України. 

Повна назва документа звучить так: «Про затвердження Порядку проведення верифікації інформації про освіту, кваліфікацію та професійний досвід медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоровʼя». Вона дозволяє пройти процедуру верифікації за 30 днів і зробити це дистанційно. 

Що для цього потрібно? 

  • Щоб підтвердити відомості про свій фах, потрібно звернутись із заявою про верифікацію до органу управління. Це може бути міський або обласний департамент охорони здоров’я, МОЗ, або ж просто заклад охорони здоров’я, в якому ви працювали раніше.
  • Також потрібно заповнити анкету, шаблон наведено у додатках до постанови.
  • Надати сканкопії підтверджувальних документів. Верифікацію здійснюють, збираючи та перевіряючи достовірність документів про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника.
  • Після завершення перевірки верифікатор вносить отримані результати до електронної відомості.
    У разі позитивного результату перевірки верифікатор оформляє довідку про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника (українською та англійською мовами). Сканкопія довідки надсилається на адресу електронної пошти, зазначену медиком у верифікаційній анкеті.

Термін проведення перевірки та ухвалення рішення щодо її результатів становить 30 календарних днів від дня одержання заяви від медичного працівника.

«Видання подібного документу є поширеною практикою для країн Європейського Союзу. Уже декілька країн-партнерок України висловили готовність створити спрощену процедуру працевлаштування для українських медичних працівників. Така практика дасть можливість українським медикам тимчасово працевлаштуватися за спеціальністю у закордонні лікувальні заклади, а також забезпечить підвищення їхньої кваліфікації через обмін знаннями та досвідом з європейськими лікарями», - пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Раніше Інформатор повідомляв, що українцям у Польщі планують виплачувати українські пенсії через поштові відділення. Україна та Польща уклали угоду, за якою легально працевлаштовані у Польщі українці отримали ті ж соціальні гарантії, що й поляки. Тринадцята пенсія в Україні 2022 року буде доступна близько 3 тисячам пенсіонерам з офіційним працевлаштуванням у Польщі, і які мають відповідні соціальні гарантії. Виплати узгоджені в межах угоди між Україною та Польщею, згідно з якою легально працевлаштовані у Польщі українці отримали ті самі соціальні гарантії, що й поляки.

Для тринадцятої пенсії є обов'язкова умова — достатній трудовий стаж. У жінок він становить не менш як 25 років, а в чоловіків — 30 років. Крім того, польська пенсія доступна лише тим українцям, які досягли пенсійного віку. Так, жінкам має бути 60 років, а чоловікам — 65 років.

Також українцям у Польщі дають компенсацію на оренду житла. Для отримання польської субсидії доход не повинен перевищувати 2,265 тис. злотих. А якщо житло винаймає родина, то середній дохід на людину не повинен перевищувати 1,69 тис. злотих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube