Фаворит республіканців повертається до передвиборчої риторики ультраправих під час своєї передвиборчої кампанії
Фаворит Республіканської партії на президентських виборах у США Дональд Трамп повертається до риторики ультраправого крила MAGA. На передвиборчому заході в Детройті в суботу, 15 червня, він заявив, що припинить допомогу Україні, ще до того, як відбудеться інавгурація після його можливої перемоги. Трамп розкритикував масштаби підтримки України, запити якої «ніколи не припиняються».
Фрагмент виступу активно тиражують проросійські ЗМІ, зокрема його можна знайти на сайті BRIKS News. Трамп повторив свої давні наративи, що «Зеленський йому подобається», але контекстом було твердження, що Київ видурює кошти зі США.
«Зеленський, можливо, найкращий агент із продажів серед усіх політиків, які будь-коли жили. Щоразу як він приїздить у нашу країну, він їде звідси із 60 мільярдами доларів. Щойно, чотири дні тому, він поїхав із 60 мільярдами. Він приїжджає додому й оголошує що йому треба ще 60 мільярдів. І це ніколи не припиняється, ніколи не припиняється. Я розв’яжу питання із цим ще до того, як зайду в Білий дім як президент. Ще будучи обраним президентом, я розв’яжу питання із цим», — заявив Дональд Трамп.
Трамп плутає або свідомо перекручує факти. Зеленський відвідував Сполучені Штати у грудні 2023 року, а не в червні. Поїздка тоді не дала бажаного результату. Крім того, допомога в 60 мільярдів доларів США виділялася лише одного разу. Можливо фаворит республіканців має на увазі зустрічі G7 в Італії, але тоді йшлося про 50 мільярдів доларів із прибутку від заморожених активів РФ.
На старті передвиборчої кампанії лідер Республіканської партії активно підживлював тезу MAGA про недопустимість допомоги Україні, оскільки це, нібито, не вигідно Сполученим Штатам. Значною мірою через позицію Трампа популярність ідеї допомоги Києву серед республіканців упала.
Після праймеріз, де конкуренцію експрезиденту склала «рейганівська» республіканка Нікі Гейлі, у партії побільшало проукраїнських настроїв. Ймовірно, бажання об'єднати обидва крила партії стало причиною зміни позиції Трампа і він дозволив спікеру Майку Джонсону розблокувати законопроєкт про допомогу союзникам. Стратегія передвиборчого штабу лідера республіканців могла зазнати коригувань після того, як стало очевидним, що більшість американців утвердилися у своєму виборі: навіть визнання експрезидента винним у кримінальних злочинах не дуже похитнуло його рейтинги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.