Експрезидент та колишня постійна представниця США в ООН, що раніше працювали в одній команді, під час праймеріз Республіканської партії зіпсували відносини, але для президентства Гейлі Трампу ой як потрібна
Експрезидент США Дональд Трамп влітку має представити свого кандидата на посаду віцепрезидента в разі свого президентства. У той час як багато лояльних до нього республіканців розглядаються на цю роль, проукраїнська Нікі Гейлі виглядає ідеальним кандидатом, здатним об’єднати партію та залучити нові голоси. Вона може сприяти наповненню виборчого фонду Трампа, а також заспокоїти міжнародних партнерів. Хоч сам експрезидент, як і Гейлі, неодноразово публічно відкидали можливість такого союзу, для обох це може бути єдиним шансом на успіх.
На Національному з’їзді Республіканської партії, який відбудеться в липні, експрезидент Дональд Трамп повинен буде представити свого кандидата на посаду віцепрезидента — другої особи в ієрархії Білого дому. Зазвичай віцепрезидентом обирають когось, хто може дати нові голоси. У випадку з афроамериканцем Бараком Обамою це був білий американець із багатої сім’ї Джо Байден.
Але Трамп любить бути не як усі. У різний час він натякав на кандидатів, які демонстрували йому абсолютну лояльність — його права рука в Нижній палаті Конгресу Марджері Тейлор Грін, трампіст Вівек Рамасвамі, навіть пропагандист Такер Карлсон розглядався як цілком можливий кандидат.
У штабі не в захваті від таких ідей і воліли б кандидатуру, яка дала б додаткові голоси. Про свою зацікавленість посадою, пише Forbes, заявив чорношкірий сенатор із Північної Кароліни Тім Скотт. Але підтримка Трампа серед чорношкірих і так поступово росте. Як кандидатів розглядають сенатора з Флориди Марка Рубіо та губернатора штату Рона Десантіса — обидва вихідці з латиноамериканських родин. Однак вони мають ту ж електоральну базу, що й фаворит республіканців.
З огляду на те, що підтримка Трампа серед жінок впала, є ще кандидатура губернаторки Південної Дакоти Крісті Ноем. Але вона втрапила в скандал, коли вирішила в автобіографічній книзі поділитися милими спогадами про дитинство, у якому застрелила "непіддатливе та небезпечне" цуценя та мало не вбила козла.
Але є одна жінка-кандидат: у травні видання Axios з посиланням на власні джерела повідомило, що кандидатуру ексгубернаторки Нікі Гейлі розглядають на посаду віцепрезидента. Після публікації Трамп вирішив спростувати цю інформацію особисто:
"Нікі Гейлі не розглядається на посаду віцепрезидент, але я бажаю їй успіху!" — написав він на своїй платформі Truth Social.
Але обставини зараз такі, що колишня конкурентка — та сама, ім’я якої Трамп навмисно перекручував на "Рікі-тікі-Гейлі", яка мало не буквально казала, що фаворит республіканців є ідіотом із деменцією — стала ідеальною кандидатурою на посаду віцепрезидента.
Нікі Гейлі обіцяють велике майбутнє: вона може стати першою президенткою країни, при чому першою жінкою, представником меншини, яку на цю посаду висунуть консерватори. Навіть цього року вона зуміла вирвати в Трампа приблизно чверть електорату республіканців, при чому половина її виборців, пише ABC, не збираються голосувати за кандидата MAGA. Якби вона стала частиною команди, це розв’язало б чимало проблем перед штабом експрезидента й зокрема фінансових, адже експрезидент має шалені трати через судові позови.
Великі донори партії постійно говорять про Гейлі Трампу, каже Axios, — їх привалює дипломатичний досвід колишньої постпредки США. Спроби експрезидента "з плеча" розрубати заплутані питання в міжнародної політики продемонстрували прірву між ним та Джо Байденом із цих питань. І в час, коли провідні геополітичні гравці планети готуються до можливого глобального конфлікту американці хвилюються, аби союзники в Європі не сумнівалися в цінності дружби з Вашингтоном.
Гейлі в команді "найбільшої загрози 2024 року" повернула б віру в стабільність і відкрила гаманці донорів, залучила б жінок, меншини та "рейганівських" республіканців. Трамп також міг би заспокоїти міжнародних партнерів США.
Нікі Гейлі публічно заперечує свою зацікавленість у посаді, але для неї місце віцепрезидента — пряма доріжка до кандидатства на пост очільника Білого дому. Через чотири роки, згідно з Конституцією США, Трамп більше не матиме права балотуватися. А перед віцепрезиденткою відкриваються можливість налагодити взаємодію з ультраправим крилом партії, без чого може бути важко перемогти кандидата демократів, який, напевно, теж буде значно молодшим, ніж Байден.
Останнім часом Трамп суттєво пом’якшив риторику щодо України, хоч і намагається робити це обережно, аби не втратити підтримку MAGA. Фактично, він наближається до центристських позицій Гейлі, але це ще не означає, що він біжить до колишньої суперниці з відкритими обіймами. Вибираючи віцепрезидента, пише The New Yourk Timas з посиланням на джерела в його резиденції Мар-а-Лаго, Трамп і далі ставить на перше місце лояльність. Кандидат повинен бути готовим виконувати завдання, а навряд такі умови влаштували б Гейлі.
Однак, якщо Трамп переможе таки свій страх бути "затіненим" яскравою політикинею, він може отримати чимало переваг. А Гейлі на посаді віцепрем’єра — це чудова новина для України. Вона зрівноважила б експрезидента та стала б тією ланкою, яка допомогла б налагодити зв’язок із Вашингтоном. І не те щоб це було неможливим: джерела Axios з наближених до Трампа людей повідомляють, що він може і змінити свою думку, особливо, якщо це буде єдиний шанс виграти вибори й тим самим уникнути ув’язнення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.