Чому Соловйов та кремлівські боти атакують Кімберлі Каган з Інституту вивчення війни

Читать на русском

За висновками Інституту вивчення війни, зволікання з наданням Україні західного озброєння затягнуло війну та дає можливість росіянам оговтатися від контрнаступу ЗСУ.

Читать на русском
Чому Соловйов та кремлівські боти атакують Кімберлі Каган з Інституту вивчення війни
У США теж не всім до вподоби висновки ISW

За висновками Інституту вивчення війни, зволікання з наданням Україні західного озброєння затягнуло війну та дає можливість росіянам оговтатися від контрнаступу ЗСУ.

Аналітика цієї установи впливає на формування суспільної думки та політичної позиції США та інших країн, тому російські пропагандисти намагаються дискредитувати організацію. Особа очільниці ISW пані Кімберлі Каган опинилася під шквалом критики, також тому, що її висновки дискредитують позицію впливової політичної сили в США.

Камінь спотикання

29 січня Інститут вивчення війни випустив чергове аналітичне зведення, у якому повідомляє, що затримки з наданням Україні західного озброєння грають на руку кремлю. На думку ISW, успіхи української армії впродовж війни напряму залежали від готовності союзників постачати озброєння. І затримки з постачанням дозволяють армії путіна припинити відступ і перейняти стратегічну ініціативу.

«Якби Захід почав працювати над повним переходом України на західні системи, коли необхідність цього стала очевидною влітку 2022 року, можна було створити умови, які дали б Україні змогу продовжувати контрнаступальні операції після Херсона й тим самим позбавити росіяни здатності відновити свої сили та спробувати відновити ініціативу», — доходить висновку ISW.

Соловйову не подобається те, що каже Кімберлі Каган та ISW
Соловйову не подобається те, що каже Кімберлі Каган та ISW

Постачання ЗСУ західних зразків озброєння, зокрема танків на московських болотах сприйняли дуже погано. Будь-які натяки на те, що зброї потрібно більше і її треба постачати якомога швидше викликають дику реакцію в російських пропагандистів.

«Таке відчуття, що зараз ця «фабрика думки» отримала договір на сприяння київському режиму з питань випрошування західної військової «підмоги». Так, «експерти» зазначеної установи дійшли висновку про те, що «повільне надання та прибуття допомоги — головні чинники, що обмежують здатність України розпочати великомасштабні наступальні операції»», — переживає «генералісімус» пропаганди рф Володимир Соловйов у своєму телеграм-каналі.

Російські машина пропаганди вишукала собі нову мішень. Вони намагаються підірвати довіру до Інституту вивчення війни, а тому їм потрібно дискредитувати очільницю ISW — Кімберлі Каган.

Хто така Кімберлі Каган

Кімберлі Еллен Каган — американський військовий історик, засновник та очільниця неприбуткової аналітичної організації Інституту вивчення війни. Вона викладала у Військовій академії у Вест-Пойнті, Єльському, Джорджтаунському та Американському університетах.

У жовтні 2008 року пані Кімберлі працювала в групі з оцінки плану спільної кампанії багатонаціональних сил в Іраку. У 2009 році вона служила в групі стратегічної оцінки командувача операції в Афганістані генерала Стенлі Маккрістала. Тоді вона спрогнозувала, що таліби переможуть в Афганістані та пояснила чому. Прогнози пані Каган щодо російсько-української війни теж виявилися напрочуд точними.

Словом, на цій посаді Кімберлі Каган має великий політичний вплив у США. Опираючись на висновки ISW, формують свою точку зору американські політики та лідери думок. Це і стало причиною того натиску, який зараз відчуває на собі пані Каган.

Кімберлі Каган завоювала авторитет серед американського істеблішменту
Кімберлі Каган завоювала авторитет серед американського істеблішменту

Російські пропагандистські ресурси намагаються довести, що за висновками ISW стоїть не безпристрасний аналіз, а політичний розрахунок. Вони стверджують, що Кімберлі Каган робить прогнози під впливом високопоставлених демократів. Річ у тім, що чоловік Кімберлі, Федерік — це рідний брат Роберта Кагана, чоловіка Вікторії Нуланд. Тобто невісткою Кімберлі Каган є заступниця Державного секретаря США. От тому, доводять росіяни, не можна довіряти Кімберлі Каган, а треба вірити тим, хто підіграє путіну, як експрезидент Дональд Трамп.

Такі закиди, ймовірно, незабаром поширяться і в американському інфопросторі, адже кремль має своїх агентів скрізь. Але річ у тім, що це лише в недорозвинених країнах близькість до бункера визначає частоту цитування у ЗМІ. У розвинених країнах навпаки — вплив особи залежить від того, наскільки фахово вона підходить до розв'язання поставлених завдань.

Кімберлі Каган така авторитетна не через те, що вона бачиться на родинних святах із Вікторією Нуланд, а через те, що її прогнози точні. Висновки ISW можна перевірити. Можна взяти й сказати: «тут ви не праві, тому що так і так». Зрештою, Інститут вивчення війни діє з 2007 року, за цей час він встиг розкритикувати  позицію і уряду демократів часів Обами, і республіканців за президентства Трампа.  У 2017 році аналітик ISW Крістофер Козак,  навіть, хвалив президента Дональда Трампа за ракетний удар по авіабазі сирійських військ у Ес-Шайрату.

Висновки ISW цитували на слуханнях Сенату США
Висновки ISW цитували на слуханнях Сенату США

Безумовно, певні успіхи кампанія проти Каган матиме, але не такі, як хотіли б в кремлі. Знайдеться категорія людей, які будуть ставити аналіз Інституту вивчення війни під сумнів, але річ у тім, що, майже напевно, ці люди вірять в Q-Anin і голосують за Трампа. Вони свій вибір зробили та якби не це, то знайшли б якісь інші причини, аби стверджувати, що не можна давати українцям зброю.

Чому це важливо

Частина електорату в Америці ще не визначилася, з політичними симпатіями. Незабаром на Республіканську партію чекають праймеріз. Крім того, фактично стартували президентські перегони. Зрозуміло, що ніхто не хоче, щоб його асоціювали зі стражданнями українського народу, тому в американському медійному полі дискредитація пані Каган може мати прихильників.

Частина політиків, зокрема наближених до експрезидента Дональда Трампа, розгорнули кампанію проти адміністрації діючого президента Джо Байдена. І на тлі майбутніх президентських виборів одним із наріжних каменів цієї інформаційної кампанії стало те, що Україні не можна давати допомогу і треба якомога швидше примусити нас до переговорів на умовах москви. Сам Трамп заявляв, що якби він був президентом, війна закінчилася б «за 24 години».

Висновки ISW суперечать прихильникам ідеї примусити Україну до миру
Висновки ISW суперечать прихильникам ідеї примусу Україну до миру

«Припиніть цю війну. Зараз. Це ж так просто!» — каже Трамп, натякаючи, що допоміг би путіну примусити Київ до капітуляції.

Він також негативно сприйняв новину про передачу Україні західних танків. За його словами, це може призвести до Третьої світової.

Висновки, до яких доходить у своїй недавній аналітиці, ISW показують, що така позиція не тільки аморальна — вона ще й багато коштувала платникам податків. Війна могла б закінчитися швидше, якби було менше вагань із передачею зброї. Це вагомі аргументи в руки прихильників України як серед демократів, так і з-поміж республіканців, які далеко не всі в захоплені від Трампа.

Інформатор писав також про те, що Байден розповів, коли в Україну прибудуть перші Abrams. Ми також повідомляли, що США запроваджують аудит за виділенням військової допомоги Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.