“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Інститут вивчення війни: український контрнаступ міг би відбутися значно раніше, якби Захід не зволікав зі зброєю
Небажання Заходу розпочати постачання Україні високоякісних західних систем озброєння, зокрема танків, систем великої дальності та систем протиповітряної оборони, обмежило здатність України до масштабного контрнаступу. Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни
Якби Захід вчасно надав Україні озброєння для постійних контрнаступальних операцій, Україна могла б розпочати їх значно раніше. Невиконання зобов’язань Заходу щодо надання контрнаступальних засобів після завершення Херсонської операції призвело до затримок контрнаступу. Українські офіційні особи регулярно зазначали, що мають намір продовжити контрнаступ взимку 2022-23 років, тоді як західні офіційні особи натомість казали, що вони очікують затишшя, тому нема потреби у зброї. Широкомасштабний контрнаступ України так і не розпочався в листопаді, коли Росія відступила з Херсону.
Росіяни скористалися цими затримками й відновили свій наступ на Бахмут та завдали авіаудари по цивільній інфраструктурі України високоточними ракетами та іранськими безпілотниками. Це відволікло Україну від контрнаступу. Хоча ISW констатує провал російської мобілізації, проте відзначає, що вона допомогла агресору укріпити та зміцнити ділянку фронту навколо Луганська, на яку мав бути спрямований український контрнаступ. Росіяни також отримали час і створили довгу лінію захисних опорних польових укріплень у Луганській області. Саме неспроможність Заходу надати необхідні озброєння була ключовою у відтермінуванні контрнаступу. І це дозволило росіянам частково відновити ініціативу в листопаді, і створити оборонні позиції, створивши набагато більші перепони для майбутнього контрнаступу, ніж в листопаді-грудні. В результаті нерішучості Заходу війна затягується, - зазначають аналітики.
ISW прогнозує, що російські війська, ймовірно, готуються розпочати власний наступ у Луганській області та посилюватимуть свій наступ навколо Бахмута.
Проте Україна ще може розпочати давно запланований контрнаступ цієї зими. Але через чергові затримки з поставками західних озброєнь доведеться чекати багато тижнів до пізньої весни або початку літа, перш ніж відновити свої широкомасштабні зусилля зі звільнення стратегічно важливої території. А росіяни знову скористаються часом для власних наступальних операцій, - вважає Інститут вивчення війни.
Нагадаємо, на думку ISW новий "найнебезпечніший сценарій дій нападу" з Білорусі наприкінці 2023 року видається більш імовірним. У той же час російські націоналістичні військові блогери продовжують критикувати ідею нападу російських військ на Україну з території Білорусі.
Інформатор писав, скільки танків отримає Україна від західних партнерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.