Київський суд продовжив арешт соратника Медведчука до листопада 2024 року, адвокат нардепа оскаржить рішення суду та ставить під сумнів його законність
Печерський районний суд Києва 6 вересня ухвалив рішення про продовження арешту нардепа від забороненої партії "ОПЗЖ" Нестора Шуфрича, якого ще вчора завдяки вкиду Ігоря Мосійчука ледь не поховали. Рішення про подовження арешту до 4 листопада 2024 року прийнято у зв'язку з обвинувальним актом щодо державної зради, у якій звинувачується Шуфрич. Адвокат нардепа заявив, що буде оскаржувати це рішення суду та поставив під сумнів його законність.
Як пише "Суспільне", сторона обвинувачення наполягала на триманні Шуфрича під арештом через ризики переховування, спотворення доказів та впливу на свідків. Адвокат Нестора Шуфрича, Дмитро Савицький, оголосив про намір подати апеляцію. Він стверджує, що судове рішення про продовження арешту було ухвалене незаконно, оскільки, за його словами, це рішення мав приймати суд, визначений для підготовчого засідання. Савицький підкреслює, що процесуальні порушення можуть вплинути на правомірність вироку.
Тим часом сам Шуфрич вже не одне судове засідання поспіль скаржиться на своє здоров'я. Він розповів про погане самопочуття після операції, через що стояв замість того, щоб сидіти. Нагадаємо, під час попереднього засідання Шуфричу викликали швидку допомогу, бо він втратив свідомість. Наразі він проходить реабілітацію в медичному закладі під конвоєм.
"Найменше б хотів коментувати свій стан здоров'я, але, як ви бачите, на жаль, вісім місяців мене не оперували. І операція, яка могла обійтися маніпулятором, вже стала неможливою. Те, чого можна було уникнути, сталося. Ми, до речі, такі дії вважаємо тортурами. Звернулися до ДБР щодо притягнення до кримінальної відповідальності винних у тортурах і тиску на мене", - заявив Шуфрич жуналістам.
Обвинувачення стосується фінансування російської військової діяльності та державної зради. Служба безпеки України звинуватила Шуфрича у фінансуванні дій, що сприяли змінам конституційного ладу в Україні, захопленню державної влади та змінам території і кордонів України. Слідство встановило, що після окупації Криму Шуфрич і його довірені особи зареєстрували нерухомість в Криму за законами Росії і фінансували охорону цього майна російською Росгвардією.
Нестор Шуфрич починав свою політичну кар'єру у 1990-х роках, обіймаючи різні посади в українському уряді та парламенті. За часів президентства Януковича він підтримував "закони про диктатуру" і активно протистояв проукраїнським ініціативам. Він неодноразово демонстрував проросійську позицію, відомий суперечками і бійками в Раді.
Протягом свого тривалого шляху в українській політиці нардеп від забороненої партії ОПЗЖ відзначився також підкупом виборців та іншими казусами на посаді очільника ДСНС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.