Засідання суду тепер хочуть провести 5 вересня, але воно також може не відбутися
Народному депутату від забороненої в Україні партії ОПЗЖ (зараз - групи "Платформа за життя та мир") Нестору Шуфричу викликали швидку до Печерського суду. 4 вересня під час підготовчого засідання у підозрюваного в держзраді депутата погіршилося самопочуття. Шуфрич скаржився, що до суду його з лікарні "мало силою не витягли".
Засідання у справі нардепа та його колишнього помічника В'ячеслава Черепаня мало відбутися 4 вересня у Печерському районному суді Києва, передає з місця подій Суспільне. До зали суду Шуфрича доправили прямо з лікарні, де він проходив реабілітацію після операції. Видання "Ґрати" уточнює, що нардепа привезли до Печерського суду з палати приватної клініки Mediland.
"Політик ледь тримався на ногах, був блідий, схудлий і періодично корчився від болю. Тиждень тому він переніс операцію з видалення грижі, яку йому діагностували в СІЗО", - додали "Ґрати".
Одним із перших клопотань захисту Шуфрича був виклик швидкої допомоги на засідання суду через погане самопочуття підзахисного. На це суд погодився, тому до залу суду були викликані лікарі.
"Я прошу повернути мене в лікарню. Тому що сьогодні мене мало силою не витягли. Не хотів я цей цирк робити, чіплятися за ліжко. Прошу надати мені надати допомогу, у мене щойно була втрата свідомості від болю. Це катування! Я не можу в цих умовах адекватно сприймати, що відбувається", - сказав Шуфрич судді.
Ще одним клопотанням захисників Шуфрича була вимога розглядати справу щодо обвинувачення в державній зраді колегію з трьох суддів, а не одним, як це було у середу. Це клопотання також було підтримане. Таким чином засідання перенесли на 12-ту годину, 5 вересня і це підготовче засідання має продовжуватися за участі колегії суддів.
Водночас як передає кореспондент Суспільного, прокурори кажуть про те, що така колегія може не зібратися, оскільки, за їхніми словами, фактично всі судді Печерського суду вже раніше брали участь в попередніх етапах цієї справи та мають заявити самовідвід.
Якщо колегія не збереться, пояснюють "Ґрати", Київський апеляційний суд має направити справу Шуфрича на розгляд до іншого суду. А якщо новий суд не встигне розглянути продовження арешту до 8 вересня, то в неділю депутат опиниться на волі.
Те саме може статися і з Черепанем, термін перебування якого під вартою закінчується 9 вересня. Також 5 вересня о 10:45 Київський апеляційний суд має розглянути клопотання адвокатів Шуфрича щодо зміни підсудності.
Шуфрич - чинний народний депутат. Був депутатом шести скликань Верховної Ради (обирався від СДПУ, Партії Регіонів та ОПЗЖ, діяльність якої остаточно заборонили в Україні у 2022-му році). Протягом всієї своєї депутатської діяльності займав проросійську позицію. З 2006 по 2007 рік, коли уряд очолював Віктор Янукович, Шуфрич був міністром з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
У вересні 2023 року правоохоронці проведи обшуки у Шуфрича та оголосили підозру в державній зраді. За версією слідства, депутат був завербований російською ФСБ і виконував завдання одного із колишніх заступників секретарів Ради національної безпеки та оборони України, який у 2014 році виїхав до Москви.
Також Служба безпеки України провела у Шуфрича обшуки. У нардепа під час обшуків було виявлено георгіївські стрічки, медалі та кітелі збройних сил Росії. Також СБУ знайшла документ зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей, датований 2014 роком, за підписом позбавленого нині українського громадянства екснардепа Віктора Медведчука та самого Шуфрича. Слідчі дії тривають.
8 лютого 2024 року Шуфричу повідомили про підозру за фінансування Росгвардії у Криму. Цю справу у вересні 2024 року нарешті передали до суду.
4 вересня мало відбутися підготовче засідання саме у цій справі. За ним нардеп проходить разом зі своїм знайомим В'ячеславом Черепанем, який за версією слідства був номінальним керівником фірми, яка перерахувала гроші. І Шуфрич, і Черепань свою провину заперечують.
За даними слідства, обвинувачені разом з іншими довіреними депутату особами після тимчасової окупації Криму росіянами забезпечили реєстрацію нерухомості - будинку і земельної ділянки в смт Сімеїз за законами РФ. Це майно нардеп придбав у 2013 році через підконтрольне підприємство та довірених осіб.
У 2016 році для охорони майна обвинувачені організували укладення договору охорони з незаконним воєнізованим формуванням – "ФГУП "Охрана" Росгвардії по Республіці Крим".
Надалі вони організували передачу та перерахування Росгвардії, яка бере участь у війні проти України, понад 648,7 тисячі російських рублів за охорону майна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.