Під час обшуків в офісах афілійованих із нардепом комерційних структур і помешканнях фігурантів у Києві виявлено документацію, печатки та інші речові докази злочинної діяльності
Народному депутату від забороненої партії "ОПЗЖ" Нестору Шуфричу повідомили про нову підозру за фінансування росгвардії у Криму. Він перераховував кошти росгвардії за охорону своєї елітної нерухомості на окупованому півострові. Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.
Служба безпеки спільно з Офісом Генерального прокурора і ДБР зібрала нові докази антиукраїнської діяльності Шуфрича, який уже підозрюється у державній зраді. За даними слідства, він налагодив схему фінансування російських окупаційних угруповань у тимчасово окупованому Криму.
Шуфрич платив гроші росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості на території півострова. Тільки протягом трьох місяців 2016 року підконтрольна йому компанія сплатила окупантам за цю послугу понад півмільйона рублів. Росгвардійці мали охороняти недобудований профілакторій загальною площею понад 4,5 тис. квадратних метрів, розташований біля моря у селищі Сімеїз.
Земельна ділянка площею понад 1,5 га, на якій розташований комплекс, входить до рекреаційної зони та межує з «дачею Медведчука», пише ДБР. Цю нерухомість купили у підприємств, бенефіціарним власником яких була Оксана Марченко. Відповідну угоду підписала компанія, де виконавчим директором є особистий юрист Шуфрича.
Встановлено, що фігуранти справи організували підписання договору зі структурами Росгвардії на "охорону" об'єкта в Криму. Згідно з цим договором, підконтрольна Шуфричу компанія щомісяця переказувала на рахунки окупантів сотні тисяч рублів. Ба більше, компанія Шуфрича регулярно фінансувала бюджет Російської Федерації, сплачуючи податки і збори. Ці дії кваліфікуються як пособництво державі-агресору.
Під час обшуків в офісах афілійованих із нардепом комерційних структур і помешканнях фігурантів у Києві виявлено документацію, печатки та інші речові докази злочинної діяльності.
На підставі задокументованих фактів слідчі Служби безпеки і ДБР повідомили Нестору Шуфричу та його юристу про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).
Шуфрич у СІЗО з вересня 2023 року. Його судять за статтею про державну зраду. Слідство вважає, що він працював на агента ФСБ, колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича. Шуфрич поширював наративи Кремля і вів підривну діяльність.
У суді Шуфрич підтвердив, що проти вступу Україні до НАТО, але тепер він не вірить росіянам. Він також заявив, що росіяни з'явилися у Криму ще у 18 ст., але до них там були українські козаки, тому, за його словами, "Крим-наш". У залі суду Шуфрич декілька разів наголосив, що він є громадянином України і ніколи не погодиться з висунутими йому обвинуваченнями. Також на засіданні щодо запобіжного заходу Шуфрич заявив, що Медведчук "можливо, зрадник".
У грудні Печерський райсуд Києва продовжив тримання під вартою нардепа від забороненої ОПЗЖ Нестора Шуфрича до 9 лютого 2024 року.
Погані новини для київських мостів, розв'язок та світлофорних об'єктів: з яких ще джерел міська влада буде брати кошти на ремонт "синьої" гілки метро, веде мову транспортний фахівець Дмитро Беспалов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.