Бійки, підігрування Кремлю та пошуки крокодила: біографія нардепа Шуфрича, якого у мережі ледь не поховали живцем

Одіозний нардеп неодноразово потрапляв у різноманітні скандали та запамʼятався українцям численними бійками з опонентами та навіть однопартійцями

Шуфрич
Про смерть Шуфрича розповів екснардеп Мосійчук

У четвер колишній народний депутат Ігор Мосійчук здивував українців звісткою - помер нардеп Нестор Шуфрич, який є підозрюваним у двох кримінальних провадженнях та перебуває у СІЗО. Але вже за кілька хвилин Мосійчук спростував своє ж повідомлення - мовляв, "адвокати натупили" і розповіли йому неправдиву інформацію. З усім тим, цей вкид привернув увагу до постаті Шуфрича, яка безперечно є одіозною.

Протягом свого тривалого шляху в українській політиці нардеп від забороненої партії ОПЗЖ відзначився низкою скандалів. Був і підкуп виборців, і казуси на посаді очільника ДСНС, і, звісно, численні бійки. Інформатор вирішив нагадати, чим відомий Нестор Шуфрич.

Шуфрич підігрував Росії

По-перше, як і належить справжньому представнику ОПЗЖ, ще до початку повномасштабного вторгнення РФ Нестор Шуфрич відверто демонстрував проросійські погляди. Зокрема, він неодноразово стверджував, що конфлікт на Донбасі є внутрішньоукраїнським, заперечуючи присутність регулярних російських військ.

"Це війна між українцями, це конфлікт між українцями. Ми весь час чуємо про присутність російських військових. Ми чотири роки воюємо: де полонені російські солдати? Де загиблі російські солдати? Регулярних російських військ на Донбасі немає", - казав він у 2015-му.

Річ у тім, що Шуфрич почав свою карʼєру як проросійський політик ще щонайменше з 2006 року, коли балотувався до парламенту від "Опозиційного блоку "НЕ ТАК!". Далі він був у Раді у якості представника "Партії регіонів". Відомий Шуфрич також і тим, що у січні 2014 року, під час Революції Гідності, голосував за сумнозвісні "диктаторські закони". Вже після втечі Януковича з України, балотувався від "Опозиційного блоку", а згодом брав участь у таких політичних проєктах, як "За життя!" ще одного зрадника Вадима Рабіновича, та "Опозиційна платформа - За життя" ворога України Віктора Медведчука. У 2022 році, після початку великого вторгнення РФ, ОПЗЖ була заборонена як проросійська.

18 справ та крокодил

Політична діяльність Шуфрича супроводжується низкою інших скандалів. Так, у 2005 році проти нього було відкрито 18 кримінальних справ за різні правопорушення, включно зі зловживанням службовим становищем та незаконною приватизацією, порушенні законодавства при видобутку газу, незаконній приватизації об'єктів нерухомості тощо. Однак жодна з них не дійшла до суду.

У 2007 році Шуфрич, який тоді очолював ДСНС, став об'єктом публічних насмішок через невдалу операцію зі спіймання крокодила в Маріуполі, яка затягнулася на кілька місяців.

Шуфрич

Також підкуп виборців на Черкащині 20-гривневі купюри навіть прозвали "несторками". У червні 2013 року був серед нардепів "Партії регіонів" та Компартії України, які підписалися під зверненням до Сейму Польщі з проханням "визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення та засудити злочинні діяння українських націоналістів". Відповідь Шуфричу на цей крок надійшла звідки не чекали - наступного місяця у залі Верховної ради на голову Шуфричу впав шматок 15-тонної люстри.

Шуфрич як боксерська груша

Після інавгурації Віктора Ющенка у 2005 році Шуфрич став мішенню для прихильників президента на Майдані. Нардепа облили кефіром і закидали картоплею на шляху до автомобіля. Не менш запеклі були інциденти з силовими структурами: у 2005 році Шуфрич вступив у сутичку з "беркутівцями", захищаючи свого однопартійця Івана Різака. А у 2008 році Валерій Гелетей, голова Управління держохорони, навіть викликав Шуфрича на бійцівський поєдинок через медіа. Однак врешті-решт бою не сталося.

Конфлікти з іншими політиками також не обійшлися без бійок. Того ж року Шуфрич побив екс-міністра транспорту Миколу Рудьковського, а у 2009-му влаштував бійку із Сергієм Льовочкіним через внутрішньопартійні розбіжності в "Партії регіонів". Невдовзі він накинувся на Юрія Луценка під час перерви в програмі "Шустер Live". Бійка сталася після того, як Луценко у відповідь на звинувачення у пияцтві заявив, що Шуфрич нібито колись зламав щелепу першій дружині - Ірині.

Сутички продовжувалися і після Революції Гідності. У 2014 році в сесійній залі Верховної Ради Шуфрич отримав удар від нардепа Миколи Паламарчука, а в грудні 2018-го побився із Юрієм Березою під час парламентського засідання. У вересні 2014 року активісти "Правого сектору", "Автомайдану", Євромайдану та "Самооборони" в Одесі привезли сміттєвий бак для "люстрації" Шуфрича. Політик прибув на засідання партії "Опозиційний блок", намагався втекти від активістів, за що його побили.

Шуфрич настільки часто опинявся в конфліктах, що вирішив вдосконалити свої навички — він активно займався рукопашним боєм і навіть здобув третій дан по панкратіону - одному з видів боїв без правил. Останньою резонансною сутичкою Шуфрича стала бійка з журналістом Юрієм Бутусовим, що відбулася за кілька днів до повномасштабного вторгнення Росії. У прямому ефірі ток-шоу нардеп відстоював проросійські наративи, що викликало гостру реакцію з боку журналіста.

На початку великої війни стався інший інцидент. У березні 2022 року територіальна оборона Києва затримувала Шуфрича, коли той фотографував блокпост. Під час затримання його охоронці намагалися відстрілюватись. Сам нардеп стверджував, що нібито робив селфі для підтвердження, що залишився у Києві.

Увага, ненормативна лексика - 18+

У чому звинувачують Шуфрича

15 вересня 2023 року Нестору Шуфричу, народному депутату України, було вручено підозру в державній зраді. За даними слідства, він діяв за вказівкою Володимира Сівковича, колишнього заступника секретаря РНБО, який у 2014 році втік до Росії та був завербований ФСБ для координації російських агентів в Україні. Під час обшуків у Шуфрича було знайдено документ, який передбачав надання автономії Донецькій і Луганській областям. План включав перейменування регіонів на "краї", створення окремого уряду і парламенту. Печерський суд Києва ухвалив арештувати Шуфрича на два місяці без права застави. Відтоді суд неодноразово продовжував дію запобіжного заходу.

18 лютого 2024 року Шуфричу було повідомлено ще одну підозру - цього разу щодо фінансування Росгвардії в окупованому Криму. Слідство встановило, що Шуфрич оплачував послуги охорони своєї нерухомості на півострові російськими військовими. За три місяці 2016 року його компанія заплатила Росгвардії півмільйона рублів.

Напередодні, 4 вересня, Шуфричу викликали швидку до Печерського суду. 4 вересня під час підготовчого засідання у підозрюваного в держзраді депутата погіршилося самопочуття. Нардеп скаржився, що до суду його з лікарні "мало силою не витягли". Те, що політику було дійсно погано, помітили й журналісти.

"Політик ледь тримався на ногах, був блідий, схудлий і періодично корчився від болю. Тиждень тому він переніс операцію з видалення грижі, яку йому діагностували в СІЗО", - повідомило видання "Ґрати".

Шуфрич

Через низку процедурних питань, Київський печерський суд має передати справу Шуфрича на розгляд до іншого суду. Якщо новий суд не продовжить запобіжний захід Шуфричу до неділі, 8 вересня, він може опинитися на волі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube