Кухарка Наталі Портман дала поради, як зробити так, аби ваші дерев'яні кухонні ложки прослужили вам усе життя
Письменниця Макі Язава зосереджена на тому, щоб зробити приготування їжі веселим. Колись вона готувала для Наталі Портман, а тепер дає поради щодо того, як відновити кухонний інвентар, видалити іржаву з чавуну чи позбавити кавоварку від накипу, пише NYTimes. З усіх інструментів на вашій кухні дерев’яні ложки особливо вибагливі.
Вони несумісні з посудомийними машинами, схильні до деформації під дією високих температур і можуть стати особливо брудними, якщо ви не доглядаєте за ними належним чином. Дерев'яні ложки мають масу переваг. Вони не реагують на кислі інгредієнти, як от помідори, і не дряпають делікатні поверхні, на кшталт кераміки.
Крім того, вони є чудовою альтернативою кухонним інструментам із чорного пластику, якщо ви намагаєтеся їх уникати. Але, як і дерев’яні обробні дошки, вони вимагають догляду. Дерев’яні ложки мають ознаки старіння, і ви не можете просто кинути їх у посудомийну машину й очікувати, що вони виглядатимуть абсолютно новими. Без належного догляду дерев’яні ложки можуть пересохнути, змінити колір та навіть потріскатися.
На щастя, чистити, доглядати та повертати дерев’яним ложкам їхній новий вигляд дуже просто. З правильними витратними матеріалами та кількома вільними хвилинами ви можете продовжити термін їхньої служби та забезпечити чистоту на довгі роки.
Завжди мийте дерев’яну ложку з милом без запаху одразу після кожного використання. Ароматизоване мило може залишити сліди. Оскільки деревина пориста, вона також сприйнятлива до поглинання запахів, які можуть переходити до їжі, тому ви повинні триматися подалі від ароматизаторів, коли це можливо.
Витріть будь-які видимі частинки їжі під гарячою проточною водою за допомогою міцної губки. Потім промокніть ложку насухо чистим кухонним рушником і дайте їй висохнути на повітрі принаймні кілька годин, а краще на ніч, перш ніж переходити до наступного кроку.
Для повсякденних цілей все, що вам потрібно робити, мити дерев’яні ложки в раковині з милом без запаху. Але ви повинні обробляти їх олією кожні кілька тижнів або близько того, щоб запобігти гниттю та розколюванню.
Як би спокусливо це не було, ніколи не кладіть дерев’яні ложки в посудомийну машину, оскільки це може призвести до їхньої деформації, тріщин або розколу. Незважаючи на те, що ви, можливо, бачили, як люди в TikTok кип’ятять дерев’яні ложки, стверджуючи, що це їх дезінфікує, ми настійно рекомендуємо цього не робити, оскільки сильна спека та занурення у воду можуть деформувати або пошкодити деревину.
Якщо ваші дерев’яні ложки починають виглядати особливо сухими та тьмяними, настав час нанести бризку харчової олії. Ми рекомендуємо мінеральну олію, оскільки вона має нейтральний смак, не має запаху, доступна за ціною та проста у застосуванні. Проте купувати харчову мінеральну олію для посуду може бути дорого, тому можна покрити ложки рослинною олією.
Дерев’яні ложки з часом вбирають деяку кількість олії під час приготування їжі, що може допомогти створити природний бар’єр проти піску та бруду. Але часте покриття їх рівномірним шаром харчової рослинної олії допомагає додатково зволожити деревину та захистити її від розтріскування і зайвого накопичення у щілинах бактерій.
Нанесіть кілька крапель харчової олії за раз і протріть нею поверхню за допомогою чистого кухонного або паперового рушника, працюючи по одній невеликій ділянці за раз. Вам не потрібно втирати олію агресивно. Якщо ложка добре покрита, надлишок олії не є проблемою.
Відразу ваша дерев’яна ложка виглядатиме трохи темнішою та набагато більш зволоженою. Але важливо дати ложці відпочити на ніч, щоб масло повністю просочилося в пористу поверхню, перш ніж використовувати її знову.
За допомогою паперового рушника розподіліть бджолиний віск тонким рівним шаром. Після того, як олія залишалася на ложці протягом ночі, використовуйте чистий паперовий рушник, щоб натерти невелику кількість харчового бджолиного воску на поверхню деревини. Не забудьте рівномірно покрити всі сторони ложки, особливо краї, оскільки вони найбільше дряпаються.
Хоча покривати дерев’яні ложки воском не обов’язково, це допомагає ще більше затримати вологу та зберегти деревину в ідеальному стані. Хороший спосіб визначити, чи ви нанесли достатню кількість воску, це подивитися, чи краплі води на ложці зберігають форму. Якщо так, то це ознака того, що дерев’яна поверхня добре підготовлена.
Якщо натомість вода розсіюється та швидко вбирається, це може свідчити про зневоднення та необхідність додаткового "лікування". Якщо дерев’яна ложка тріснула або сильно розкололася, краще всього викинути її та купити нову. В іншому випадку ви ризикуєте заразитися бактеріями.
Однак, якщо ви регулярно чистите та доглядаєте за своїми ложками, вони не тріснуть. Добре зволожені ложки повинні служити роки – або навіть усе життя!