52-річний глава асоціації організував фіктивне проживання українців, отримавши компенсації від Плзенського краю, але біженці насправді мешкали за іншими адресами
У Чехії 52-річний чоловік привласнив майже два мільйони крон (3 млн грн. - ред.), виділені на безкоштовне проживання для українських біженців. Він "надавав" житло біженцям, за що отримував компенсації від Плзенського краю. Однак виявилося, що українські біженці мешкали зовсім за іншими адресами.
Поліція розпочала розслідування через підозру у шахрайстві з компенсацій за проживання українців у місті Рокицани, як повідомляє gromada.cz. За даними правоохоронців, чоловік, який є головою зареєстрованої асоціації, стверджував, що організовує безкоштовне житло для біженців. Він уклав угоду з Плзенським краєм і подав 30 заявок на компенсацію витрат на гуманітарне житло, отримавши загалом 1,7 млн крон (понад 3 млн гривень).
Однак виявилося, що зазначені в запитах біженці фактично проживали за іншою адресою, ніж та, що була в договорі. Чоловікові загрожує до 8 років ув’язнення за шахрайство.
Чехія тривалий час підтримує біженців з України, які знайшли у цій країні притулок від російської агресії. Водночас чехи прагнуть посилити самостійну участь біженців у сплаті за житло. Зараз деякі біженці з України з 1 вересня втратили можливість безкоштовно проживати у гуманітарних помешканнях. Зміни стосуватимуться навіть вразливих категорій населення.
Вразливими категоріями населення у Чехії вважаються діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи, у яких встановлено інвалідність та їхні опікуни. Станом на липень у Чехії були зареєстровані близько 362 тисяч людей із тимчасовим захистом. За даними Мінпраці Чехії, гуманітарну допомогу отримують близько 97 тисяч українських біженців. З них близько 66 тисяч належать до категорії вразливих.
Раніше Інформатор пояснював, як українським біженцям у Чехії отримати дозвіл на довгострокове перебування. Одна з умов – незалежність від отримання гуманітарної допомоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.