За словами Петра Павела, демократичний світ несе відповідальність, щоб покласти край занепаду міжнародних стандартів
Президент Чехії Петр Павел заявив, що продовження повномасштабної війни Росії проти України призводить до зростання порушень прав людини. На його думку, це є ще одним аргументом, щоб почати мирні переговори з Росією. Він уточнив, що Саміт миру у Швейцарії був свого роду референдумом серед західних країн, чи готові вони підтримати силу демократії.
Саме тому, за його словами, необхідно рухатися у бік миру вже зараз. Про це чеський лідер заявив у Празі на 28-й міжнародній конференції “Форум-2000”, яка зокрема присвячена війні в Україні, передає Радіо Свобода.
“Продовження повномасштабної війни Росії проти України призводить до подальшого зростання порушень прав людини, оскільки є джерелом натхнення для тих, хто не поважає інших”, – наголосив Павел.
Він нагадав, що навіть поки триває конференція Росія продовжує обстрілювати Україну. Зокрема, цивільну інфраструктуру – енерго- та теплооб’єкти. Саме тому лідер Чехії закликав великі світові держави – і особливо Китай – використовувати свій вплив для сприяння миру.
Наприкінці жовтня завершаться тематичні конференції, які стануть підґрунтям для другого саміту миру. Однак він не відбудеться у листопаді. Про це заявила радник керівника Офісу Президента Дар'я Зарівна в інтерв'ю виданню Telegraf 7 жовтня.
"У листопаді другий саміт миру ще не відбудеться, але все для його підготовки вже має бути готовим. Поки що відбуваються тематичні конференції з кожного пункту формули (миру), які закінчуються прийняттям комюніке. Головні положення цих комюніке стануть основою майбутнього мирного плану другого саміту", - заявила Зарівна.
А агентство Reuters з посиланням на слова посла України в Туреччині Василя Боднара написало, що Україна прагне організувати другий Глобальний саміт миру до кінця 2024 року. На цій конференції, як хоче українська влада, також може бути присутня і Росія. Втім прямих переговорів з агресором на заході не передбачено.
Нагадаємо, у Швейцарії 15-16 червня з ініціативи України відбувся саміт перший Глобальний саміт миру за участі понад 90 країн. Росію на цей захід не покликали, через що від участі відмовився Китай. Результатом саміту стало комюніке, яке підписали майже усі учасники. У документі йдеться про положення формули миру від України для встановлення справедливого миру, але головні пункти - це обмін полоненими, повернення додому викрадених Росією українських дітей та ядерна безпека.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.