За словами дослідниці міграції Івонн Гізінг, на рішення біженців передовсім впливає тривалість війни - чим довше вона йде, тим більше людей бачать своє майбутнє за межами України
Майже 25 % українських біженців у Європі прагнуть оселитися у країнах ЄС на тривалий термін. При цьому 35% біженців хочуть повернутися в Україну як тільки ситуація стане безпечнішою. Лише 4% біженців планують повернутися додому попри постійні обстріли РФ та небезпеку. Кожні 100 днів війни зменшують кількість охочих повертатися в Україну.
Такі дані випливають з результатів опитування, проведеного фахівцями мюнхенського інституту ifo. Очільник центру дослідження міграції ifo Пану Поутваара повідомив, що в Україну з Європи вже повернулися 11% біженців, а ще 25% - досі не визначилися. На думку дослідниці з міграції Івонн Гізінг, у питанні повернення біженців в Україні ключову роль відіграє тривалість війни: чим довше будуть військові дії, тим більше людей будуватимуть своє життя за межами України.
Дослідники помітили цікаву деталь: на початку 2023 року лише 10% українських біженців планували надовго залишатися за межами України. Кожні 100 днів війни збільшували цей показник на цілих 1,6%. при цьому фактичний відсоток людей, які поверталися в Україну фіксувався на рівні 2,7%. Одразу після того, як біженці виїхали з України 60% висловлювали бажання повернутися додому. За перші сто днів війни цей показник знизився на 4,7 %.
Поляки передумують приймати біженців з України. Хоча понад половина мешканців Польщі підтримують такі дії, все ж це найнижчий показник з початку повномасштабної війни РФ проти України. Чіткі розбіжності помітні і щодо декларованих противників цього рішення. Більшість поляків також підтримують повернення українських чоловіків призовного віку на батьківщину.
Федеральний уряд Німеччини 2 жовтня ухвалив нові, жорсткіші рішення для реалізації ініціативи економічного зростання, спрямованої на заходи щодо ринку праці. Зокрема, планується посилити вимоги до працевлаштування біженців для отримання соціальної допомоги та посилити санкції за нелегальну роботу. Крім того, період, протягом якого не враховуватиметься наявність майна для отримувачів соцдопомоги, буде скорочений з 12 до 6 місяців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.