Привілеї втратять навіть вразливі категорії українців, яким доведеться з 1 вересня підписати договори оренди помешкання
Чехія тривалий час підтримує біженців з України, які знайшли у цій країні притулок від російської агресії. Водночас чехи прагнуть посилити самостійну участь біженців у сплаті за житло. Зараз деякі біженці з України мають можливість безкоштовно проживати у гуманітарних помешканнях, але з 1 вересня 2024 року вони втратять такий привілей. Зміни стосуватимуться навіть вразливих категорій населення.
Як пише proukrainu.blesk.cz, з огляду на нові правила, влада Чехії з 1 серпня запровадила додаткову допомогу для українських біженців. Нова сума підтримки становить 6000 чеських крон на місяць для вразливих осіб і 4000 чеських крон на місяць для інших осіб з тимчасовим захистом. За ці кошти біженцям з України компенсовуватимуть оренду житла.
З 01.09.2024 вносяться зміни щодо можливості проживання у гуманітарному житлі. Усім українцям із тимчасовим захистом буде надано безкоштовне житло на максимальний період 90 днів з моменту надання першого тимчасового захисту. Зміна також стосуватиметься вразливих осіб, які більше не матимуть права на це безкоштовне житло через 90 днів після надання першого тимчасового захисту.
Для оцінки права заявника на гуманітарну допомогу стан його доходів оцінюється, як стандартний, а також вартість житла, відповідно до типу житла та кількості членів сім’ї. Тому для забезпечення житла необхідно визначити суму в межах гуманітарної допомоги, до якої будуть включені витрати на житло заявників на отримання гуманітарної допомоги. Новий розмір відрахованих витрат буде визначено незалежно від того, чи йдеться про житло у квартирах, включених до реєстру квартир та договорів.
Вразливими категоріями населення у Чехії вважаються діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи, у яких встановлено інвалідність та їхні опікуни. Загалом йдеться про:
Українські біженці можуть подавати заявки на отримання допомоги на оренду житла протягом серпня та вересня. Отримання компенсацій напряму залежатиме від умов, які будуть вказані у договорі оренди житла. Йдеться про такі варіанти:
Українські біженці можуть звернутися по допомогу за оренду житла у Чехії до місцевих Центрів зайнятості. Для цього їм із собою слід мати такий перелік документів:
На початок липня у Чехії були зареєстровані близько 362 тисяч людей із тимчасовим захистом. За даними Мінпраці Чехії, гуманітарну допомогу отримують близько 97 тисяч українських біженців. З них близько 66 тисяч належать до категорії вразливих. За останніми даними соціологів, все менше українських біженців у Чехії хочуть повернутися додому.
Раніше Інформатор пояснював, як українським біженцям у Чехії отримати дозвіл на довгострокове перебування. Одна з умов – незалежність від отримання гуманітарної допомоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.