Головна
Україна
Політика
17:57, 22 Квітня
Информатор UA

Интро

Верховній Раді запропонували спростити виплату компенсацій медичним працівникам. До парламенту внесли відповідний законопроект №5415. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на заяву глави комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайла Радуцького в його Telegram-каналі . "Комітет з питань здоров'я нації зареєстрував у ВР законопроект № 5415, який виправить процедуру страхових виплат медичним працівникам, які отримали інвалідність внаслідок коронавірусної хвороби", - йдеться у повідомленні. За його словами, на початок квітня кошти від держави отримали лише десятеро осіб, а процедура виплат дуже складна. Так, Комітет пропонує внести зміну до статті 39 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", яка визначає, що страхова виплата здійснюється в разі інвалідності протягом одного календарного року. Згідно Бюджетного кодексу, календарний рік - це період з 1 січня по 31 грудня. "Обмеження календарним роком не дозволяє провести виплати медику, який захворів у 2020 році, а отримав групу інвалідності у 2021 році. Як результат - багато людей втрачають право на компенсацію. Адже зазвичай процес встановлення інвалідності займає кілька місяців, тому такі випадки відбуваються досить часто", - зазначив Радуцький. Нардеп зазначив, що законопроект №5415 прибирає прив'язку до календарного року. Таким чином, виплати зможуть отримати ті медики, які раніше через це були позбавлені права на компенсацію. Як раніше повідомляв Інформатор, в Мінсоцполітики пояснили, чому більшість сімей медиків, які загинули від COVID-19 не отримали компенсації.За словами Михайла Радуцького, страхові виплати за смерть від коронавірусу отримали 83 сім'ї медичних працівників,хоча жертвами хвороби стали 587 осіб з медичної сфери.

Раді запропонували спростити медикам виплату компенсацій з інвалідності через COVID-19

Читать на русском
Раді запропонували спростити медикам виплату компенсацій з інвалідності через COVID-19

Якщо документ ухвалять, то компенсацію зможуть отримати медики, раніше позбавлені цієї можливості

Верховній Раді запропонували спростити виплату компенсацій медичним працівникам. До парламенту внесли відповідний законопроект №5415.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на заяву глави комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайла Радуцького в його Telegram-каналі .

"Комітет з питань здоров'я нації зареєстрував у ВР законопроект № 5415, який виправить процедуру страхових виплат медичним працівникам, які отримали інвалідність внаслідок коронавірусної хвороби", - йдеться у повідомленні.

За його словами, на початок квітня кошти від держави отримали лише десятеро осіб, а процедура виплат дуже складна. Так, Комітет пропонує внести зміну до статті 39 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", яка визначає, що страхова виплата здійснюється в разі інвалідності протягом одного календарного року. Згідно Бюджетного кодексу, календарний рік - це період з 1 січня по 31 грудня.

"Обмеження календарним роком не дозволяє провести виплати медику, який захворів у 2020 році, а отримав групу інвалідності у 2021 році. Як результат - багато людей втрачають право на компенсацію. Адже зазвичай процес встановлення інвалідності займає кілька місяців, тому такі випадки відбуваються досить часто", - зазначив Радуцький.

Нардеп зазначив, що законопроект №5415 прибирає прив'язку до календарного року. Таким чином, виплати зможуть отримати ті медики, які раніше через це були позбавлені права на компенсацію.

Як раніше повідомляв Інформатор, в Мінсоцполітики пояснили, чому більшість сімей медиків, які загинули від COVID-19 не отримали компенсації.За словами Михайла Радуцького, страхові виплати за смерть від коронавірусу отримали 83 сім'ї медичних працівників,хоча жертвами хвороби стали 587 осіб з медичної сфери.

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.