"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Для активного бізнесу період не найкращий: адже планета дії Марс 6 грудня повернула до ретроградного руху
У кліпі на пісню «Можливо, колись» я хотів передати не лише історію завершення стосунків, а й внутрішній пошук, який починається після цього. У відео я постаю таким, яким мене, можливо, ще не бачили: щирим, вразливим, емоційним.
Якщо документ ухвалять, то компенсацію зможуть отримати медики, раніше позбавлені цієї можливості
Верховній Раді запропонували спростити виплату компенсацій медичним працівникам. До парламенту внесли відповідний законопроект №5415.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на заяву глави комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайла Радуцького в його Telegram-каналі .
"Комітет з питань здоров'я нації зареєстрував у ВР законопроект № 5415, який виправить процедуру страхових виплат медичним працівникам, які отримали інвалідність внаслідок коронавірусної хвороби", - йдеться у повідомленні.
За його словами, на початок квітня кошти від держави отримали лише десятеро осіб, а процедура виплат дуже складна. Так, Комітет пропонує внести зміну до статті 39 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", яка визначає, що страхова виплата здійснюється в разі інвалідності протягом одного календарного року. Згідно Бюджетного кодексу, календарний рік - це період з 1 січня по 31 грудня.
"Обмеження календарним роком не дозволяє провести виплати медику, який захворів у 2020 році, а отримав групу інвалідності у 2021 році. Як результат - багато людей втрачають право на компенсацію. Адже зазвичай процес встановлення інвалідності займає кілька місяців, тому такі випадки відбуваються досить часто", - зазначив Радуцький.
Нардеп зазначив, що законопроект №5415 прибирає прив'язку до календарного року. Таким чином, виплати зможуть отримати ті медики, які раніше через це були позбавлені права на компенсацію.
Як раніше повідомляв Інформатор, в Мінсоцполітики пояснили, чому більшість сімей медиків, які загинули від COVID-19 не отримали компенсації.За словами Михайла Радуцького, страхові виплати за смерть від коронавірусу отримали 83 сім'ї медичних працівників,хоча жертвами хвороби стали 587 осіб з медичної сфери.