Цього дня народились українська співачка Ольга Цибульська та український журналіст Матвій Ганапольський
В суботу, 14 грудня, православна церква України вшановує пам'ять святих мучеників Фірса, Левкія і Калиника, Филимона, Аполлонія, Аріана і Феотиха. Іменини сьогодні святкують Аполлон, Аріан, Калиник, Левкій, Тирс, Феотих, Филимон. До Нового року залишилося 17 днів. Цього дня віряни спостерігали за погодою, якщо вона тепла, то й наступне літо буде сухим і теплим.
14 грудня в церковному календарі – день пам’яті мучеників Аполлонія, Феотиха і Аріана. Апполоній жив у Єгипті за часів правління одного з найвизначніших правителів Римської імперії – Діоклетіана. Тоді над православними здійснювали гоніння.
Мученика упіймали й катували, а потім відтяли голову. Пізніше на могилі страченого християнина Аріан отримав зцілення від давньої хвороби і увірував в Господа. Один з його охоронців – Феотих – підтримав свого господаря. Згодом їх обох утопили в морі за їхню віру.
14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який в народі спрощено називають Днем ліквідаторів. Президент України Володимир Зеленський підписав Указ N 945/2006 про встановлення цієї пам’ятної дати 10 листопада 2006 року. Не плутати з Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, який відзначають щороку 26 квітня, в день аварії на ЧАЕС.
Річ у тім, що 30 листопада 1986 року закінчили будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті "Правда" надрукували повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Тоді учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити цю дату. В 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави й запропонували заснувати День учасників ліквідації чорнобильської катастрофи.
Як відомо, свого часу тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 року всім іншим видавали "корочки" постраждалих від чорнобильської катастрофи. Насправді ж у ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650 тисяч людей з усього СРСР, більшість з яких – українці.
Неофіційне міжнародне свято було створене художниками Кейсі Горе і Еріком Міллікіним. Його мета – поширювати знання про цих тварин.
Отже, мавпи – розумні тварини, а група мавп зазвичай складається з кількох споріднених самок, їхнього потомства та одного або кількох самців. Для спілкування одна з одною мавпи використовують міміку, рухи тіла та різні звуки.
Новонароджені мавпи - надзвичайно соціальні істоти. Дитинчата мавп навіть можуть впізнавати членів своєї родини.
Мавпи харчуються рослинною їжею, а також пташиними яйцями, дрібними комахами і ящірками. Вони сплять, сидячи на деревах, часто у вертикальному положенні! Карликова мармозетка - найменша мавпа, а мавпу-ревуна можна почути на відстані до трьох миль.
Це традиційне щорічне свято. Національний день печива і соусу в США. Цього дня американські господині самостійно печуть смаколики та пригощають ними не тільки власних дітей, але й сусідську малечу.
Печиво подають з різними солодкими соусами, як от джем чи конфітюр, вершки або карамель, а дехто вигаду. власні варіанти солодких соусів з медом, соком фруктів чи молоком.
Також це День юшки по-марсельски, або буйабесу, як її ще називають у Франції. Сьогоднішнє гастрономічне свято присвячене знаменитій провансальській страві, яка символізує багатство середземноморської кулінарії.
Буйабес – це багатокомпонентний рибний суп, характерний для середземноморського узбережжя Франції. Є найпоширенішим у Марселі. Спочатку ця страва була популярною серед рибалок і готувалась із залишків нерозпроданої за день риби. Однак згодом рецепт ускладнився, з'явилося безліч його дорогих різновидів. Також такі страви поширені як у французьких регіональних кухнях, так і в кулінарних традиціях інших країн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.