В Грузії президента вирішили позбавити державної охорони: що задумала проросійська влада країни

Парламент, легітимність якого не визнають в Грузії, прийняв так званий закон щодо президента Зурабішвілі

Протести в Грузії
Зурабішвілі вже заявила, що не збирається йти з посади президента

Нелегітимний парламент Грузії, сформований проросійською партією влади "Грузинська мрія", 13 грудня ухвалив "закон", яким планується позбавити державної охорони президента Грузії Саломе Зурабішвілі. Це буде зроблено не зараз, а тоді, коли термін її повноважень завершиться. "Закон" підтримали 85 депутатів від проросійської партії.

Про це повідомив грузинський телеканал TV Pirveli. Згідно з "законом", відтепер президент, прем'єр-міністр та спікер парламенту будуть позбавлені права на державну охорону після завершення своїх повноважень, якщо Конституційний суд підтвердив порушення ним конституції, або наявність у діях політичного діяча ознак злочину.

Зазначається, що контрольований проросійською владою Конституційний суд визнав порушенням Конституції країни низку закордонних візитів Зурабішвілі, які вона здійснила без погодження урядом. Сама президент заявляла, що не визнає рішення контрольованого проросійськими силами суду.

Щобільше, конфлікт буде ставати сильнішим, оскільки Зурабішвілі відмовилася йти з посади після закінчення терміну її повноважень. Вибори 14 грудня вона назвала "пародією", оскільки парламент, який буде обирати нового президента, не є легітимним, повідомляє "Новости-Грузия".

"Це буде захід, який повністю позбавлений легітимації і є неконституційним, нелегітимним, потягне за собою цілу низку неконституційних дій і не потребує тривалого й обширного аналізу", – сказала вона у телевізійному зверненні.

Президент зазначила, що не складе повноваження доти, доки в країні не відбудуться нові парламентські вибори та не буде сформовано новий парламент, який буде легітимним та буде мати право обрати її наступника.

Протести у Грузії

28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що уряд країни вирішив відкласти переговори щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, Грузія зможе розпочати перемовини не раніше 2030 року, коли країна буде "готова з економічного погляду".

Таке рішення викликало масу обурення у суспільстві. Сотні тисяч людей вийшли на вулиці країни із незгодою щодо рішення уряду. Поліція застосувала проти протестувальників водомети, перцевий газ та інші спецзасоби для розгону.

Також президентка Грузії Саломе Зурабішвілі нещодавно заявила, що не складе свої повноваження навіть після закінчення мандату, який має завершитись 16 грудня. Вона вважає новообраний парламент нелегітимним та неспроможним провести вибори й обрати нового президента. Нагадаємо, перші протести в Грузії розпочались у жовтні через фальсифікацію парламентських виборів у державі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube