Українка Ольга Тієц є громадянкою Чеської Республіки, вона оголосила, що не хоче, щоб чеські платники податків фінансували конфлікт в Україні
В Чехії у скандал потрапила українка, яка будує там свою політичну кар'єру, і яка розкритикувала чеську владу за допомогу Україні. Йдеться про Ольгу Тієц, яка є представницею чеській партії СПД (партія євроскептиків). Вона назвала війну в Україні братовбивчою та висловила обурення тим, що Прага постачає Києву зброю.
Про це пише видання ProUkraїnu. Зазначається, що Тієц потрапила в скандал під час свого інтерв'ю на чеському телеканалі "Нова". Її висловлювання викликало резонанс. Вона є представницею молодіжного крила партії Томіо Окамури (SPD), яка відома своєю жорсткою антиімміграційною позицією, зокрема, і критикою українських біженців. Наголошується, що другим гостем студії на інтерв'ю був Ян Гроудні (Jan Hroudný) - голова молодіжного крила партії ODS, яка є частиною коаліції влади в Чехії. І він показав себе справжнім другом України.
Під час інтерв’ю Ольга Тієц назвала війну в Україні "братовбивчою". Також вона висловилася проти продовження військової допомоги Україні.
"Як українка, я сприймаю цю війну як братовбивчу трагедію. Моя родина втратила свої домівки, багато друзів і знайомих. Я проти цієї війни з першого дня. Вважаю, що мир треба було досягти ще в березні 2022 року, і що далі ми підтримуємо конфлікт, то більше молодих людей з обох сторін гине. Зокрема, це стосується і Росії, де в мене також є знайомі та далекі родичі", - сказала Тієц.
Ще одна з її найсуперечливіших заяв була відповіддю на питання ведучого: "Як ви ставитеся до того, що Чехія надсилає зброю?". Цей момент Ользі Тієц теж не подобається.
"Як громадянка Чехії, я не хочу, щоб чеські платники податків фінансували цей конфлікт. Це геополітичний конфлікт між двома державами, і мені прикро, що наші громадяни страждають через економічні наслідки", - заявила Ольга Тієц.
Інший учасник обговорення - чех Ян Гроудні категорично не погодився з її позицією. Він вважає, що Чехія має підтримувати Україну у її бажанні боролися за незалежність:
"Я дуже пишаюся тим, що Чехія з самого початку зайняла принципову позицію і стала однією з лідерів у підтримці України. Ми постачаємо Україні військову допомогу, зокрема й боєприпаси, і це є правильним рішенням. Україна вирішила боротися за свою незалежність, і ми повинні її підтримувати".
До слова, під час розмови в програмі Тієц сама розповіла, що вона українка. Народилася політикиня в Києві, в Чехії проживає вже 13 років.
"Для мене політика завжди була цікавою. Мій батько активно коментував політичні події, хоч і не був у партії. Я зростала, слухаючи ці дискусії. У 18 років я приєдналася до SPD, бо вважала її єдиною партією, яка відповідає моїм цінностям. Я хотіла майбутнього для своїх дітей у безпечній країні й прагнула не просто говорити, а діяти", - заявила Ольга Тієц.
На початку цього року в Україні почався справжній снарядний голод через затримки постачання озброєння із США. Чехія вирішила допомогти закрити це питання й, залучившись підтримкою інших європейських країн-союзників, заявила, що може забезпечити для ЗСУ від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру на місяць.
Пошуки артилерійських снарядів велись як у країнах ЄС, так і за його межами. У Чехії відмовились назвати держави, де вдалось закупити 800 тисяч снарядів для України. Відомо, що в Євросоюзі мають намір постачати Україні від 2 мільйонів снарядів щороку, починаючи з 2025 року.
Першу партію снарядів за першою ініціативою передали Україні у червні. Їх тип та обсяг партії не розкрили. Кошти на снаряди надали країни-союзниці. Відомо, що до ініціативи приєдналися 18 країн.
А наприкінці листопада 2024 стало відомо, що ЗСУ отримають багато протитанкових гранатометів RPG-7 (ліцензійна копія аналогічного радянського гранатомета РПГ-7). Пожертву на суму 765 тисяч євро зробила чеська компанія STV Group. STV Group - один з головних виробників зброї та боєприпасів в Чехії. Компанія спеціалізується на виробництві та обслуговуванні техніки та боєприпасів радянських стандартів - артилерійських снарядів калібру 122 мм та 152 мм, мінометних мін, ремонті та модернізації військової техніки тощо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.