Верховна Рада ухвалила податковий закон 4 грудня 2024 року, на підпис Президента він направлений 9 грудня, і досі не підписаний
Народний депутат Ніна Южаніна зауважила, що президент Володимир Зеленський досі не підписав законопроєкт №9319, яким строки запровадження військового збору для всіх ФОПів та юридичних осіб на єдиному податку переносяться з жовтня 2024 року на січень 2025 року. Якщо до 20 грудня 2024 року закон не буде підписаний, то чинною залишиться дія військового збору для ФОПів саме з 1 жовтня 2024 року. І тоді ФОПи першої, другої та четвертої груп повинні будуть відразу сплатити збір і за жовтень, і за листопад, і за грудень 2024 року.
“Після прийняття нового закону з такими «виправленнями» тема підвищення податків ніби й зникла з порядку денного (поки що), але не перестала бути актуальною. Законопроєкт потрібно було прийняти швидко, і так, власне, й зробили. ВР його ухвалила 4 грудня 2024 року, на підпис Президента він направлений 9 грудня і там поки що й знаходиться. Мінфін і ДПС в один голос заявили про те, що підвищення податків заднім числом не буде. Але якщо до 20 грудня 2024 року закон не буде підписаний, то чинною залишиться дія військового збору для ФОПів саме з 1 жовтня 2024 року. І тоді ФОПи першої, другої та четвертої груп повинні будуть відразу сплатити збір і за жовтень, і за листопад, і за грудень 2024 року, тобто за весь квартал. Час ще є. Та якось тривожно, зважаючи на нещодавню історію із підписанням закону 4015 про підвищення податків”, - написала Ніні Южаніна.
Раніше ми писали, що Верховна Рада перенесла підвищення податків для ФОП. Якщо Зеленський підпише закон до 20 грудня, зміни діятимуть не з 1 жовтня 2024 року, а з 1 січня 2025 року. В коментарі Інформатору адвокатка Анна Даніель вказувала, що Закон України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану метою якого є удосконалення окремих норм Податкового кодексу України та створення у період дії воєнного стану умов для належного забезпечення функціонування економіки, а також належного наповнення дохідної частини бюджету шляхом надходження податкових платежів внаслідок:
Закон передбачає також, зокрема:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.