Коли біткоїн буде коштувати 1 млн дол. та до чого тут Трамп - пояснення експерта

Фінансовий аналітик Олексій Кущ розповідає, за яким сценарієм біткоїн подорожчає у 1000 разів і коли це станеться завдяки роботі адміністрації Дональда Трампа. Біткоїн по мільйону доларів днями вже анонсував син Трампа Ерік

Дональд Трамп, біткоїн
Дональд Трамп, біткоїн. Фото: New York Times, Reuters

Економічний експерт Олексій Кущ пояснив логіку майбутнього подорожчання біткоїна. У США в оточенні Трампа пропонують викупити частину біткоїнів для формування державного резерву на рівні з золотом та покривати цією криптовалютою державний борг, коли вона зросте у ціні. Таке може відбутися вже за 4-5 років, а подорожчання BTC до 1 млн дол. анонсував і Ерік Трамп.

Актуальний курс кріптовалют

Image
BINANCE COIN (BNB)
724.65
DOGECOIN (DOGE)
0.41
THETA (THETA)
2.5
LITECOIN (LTC)
137.78
BITCOIN (BTC)
104657.12

Олексій Кущ пише, що у перспективі 5-10 років світова фінансова система неминуче перейде до нової глобальної валютної системи й це буде, однозначно, "цифра". Американська сенаторка Синтія Ламміс оголосила план формування державних резервів у біткоїні. Зараз 8% стратегічного резерву США складає золото (8000 т), політикиня пропонує використати частину золота для купівлі крипти. А план Ламміс такий: накопичити 1 мільйон BTC (по 200 000 BTC на рік) і потім зберігати їх протягом 20 років. Подібна ідея вже наразилася на критику Bloomberg, адже для купівлі BTC потрібно витрачати бюджетні гроші або надрукувати додаткові долари, через які посилиться інфляція та підірве вплив американської валюти у світі.

Інший проєкт - це погашення частини державного боргу США за допомогою біткоїна чи спеціальної криптовалюти. Але це можливий план, а не точний прогноз. Його логіку і пояснює економіст Олексій Кущ.

Популярні криптовалюти

Image
BINANCE COIN (BNB)
724.65
DOGECOIN (DOGE)
0.41
LITECOIN (LTC)
137.78
THETA (THETA)
2.5

На рівні вартості біткоїна 100 тис. дол. за "монету" оголошується про номінування в ньому держборгу США. Тобто гроші за держборгом можна отримати в доларах, а можна в біткоїнах. Але якщо BTC зростатиме, всі хотітимуть отримати платіж саме у ньому. Напередодні номінації держборгу США у біткоїні його потрібно накопичити в резервах, як колись накопичили золото для номінації долара у вигляді золотого стандарту після Другої світової війни.

Далі після накопичення криптовалют на 100 млрд дол. потрібно розкрутити ціну біткоїна. Наприклад, до 1 млн дол. за "монету". Якщо це станеться, запас біткоїнів на 100 млрд дол. перетворюється на один трильйон. Якщо раніше ними можна було погасити держборг США на 100 млрд, то у разі успіху схеми — вже на 1 трлн дол. Економія на погашенні держборгу — 900 млрд дол., або 90% від тіла боргу. Тобто 90% держборгу США зможе погасити ефект ринкової капіталізації біткоїна. А після цього біткоїн може подешевшати навіть до 50 тис. дол., але не обов'язково. 

"Адже логічно, що США, номінувавши свій держборг у біткойні, не лише його погашатиме у ньому, а й продаватиме трежеріс за нього. А це сформує зустрічний попит на біткойн з боку покупців трежеріс. І так може бути досить довго, принаймні до завершення ери криптовалют та/або глобального домінування США. З 19 млн наявних біткойнів США зможе сконцентрувати у резервах, наприклад, 5 млн "монет", або 25%. Для погашення частини державного боргу США на суму у $5 трлн (до 20% ВВП) в нинішніх цінах, один біткойн в показниках 2024 р. має коштувати "на кінці схеми" (тобто за чотири-п´ять років) — один мільйон доларів (без урахування інфляції)", - пише Олексій Кущ.

Видання Bloomberg вже назвало проєкт погашення держборгу США за рахунок біткоїнів "найбільшим криптошахрайським проєктом". Від нього виграють саме власники великої кількості біткоїнів, а не звичайні громадяни. Постраждають мільйони американців, а "криптоказино" може не спрацювати. До того ж курс першої криптовалюту нестабільний та не може бути чітко передбачений. У редакції Блумберг навіть припускають, що біткоїн може не стати вигіднішим для уряду США у разі його купівлі - тобто не подорожчає.

Прихильники криптовалют пожертвували Трампу понад 135 млн дол. на виборчу кампанію, а біткоїн з моменту обрання Трампа 4 листопада подорожчав на 50% на тлі сподівань, що Трамп використає біткоїн для формування держрезерву. Інвестори намагатимуться викупити біткоїн, доки за це не взявся майбутній уряд США, тоді "біток" буде дорожчати. На цей момент обраний президент США запропонував лише використати як резерв біткоїни, конфісковані у кримінальних справах (вартість 20 млрд дол.). 

Чим Ерік Трамп аргументує зростання вартості біткоїна до 1 млн дол. 

Ерік Трамп виступив на конференції Bitcoin MENA і назвав біткоїн глобальним засобом збереження вартості та захисту від економічної нестабільності. Він підкреслив дефіцит BTC з фіксованою пропозицією у 21 мільйон монет. Трамп заявив, що ця обмежена пропозиція в поєднанні зі зростаючим пропозицією є основою його прогнозу в 1 мільйон доларів. Він описав біткоїн як інструмент довгострокового збереження багатства, вільного від вразливостей фіатних валют.

"Біткойн - це не просто актив. Це хедж проти інфляції, політичних потрясінь і природних катаклізмів. Біткоїн насправді є найкращим доповненням до твердих активів, які любить наша сім’я. Ця рідкість, цей жорсткий ліміт робить його надзвичайно цінним, особливо коли ці активи купуються на мільярди. Саме тому ви бачите, як ціна злітає так, як вона є. Я щиро вірю, що в найближчі десятиліття це стане наріжним каменем сучасної глобальної фінансової системи," - сказав Трамп. 

Bitcoin у четвер, 5 грудня, встановив історичний максимум. Вартість криптовалюти вперше перевищила 100 тисяч доларів США під час торгів. Дональд Трамп написав у соцмережі Х привітання власникам криптомонети, а видання Financial Times опублікувало публічне вибачення за критику першої криптовалюти. Тим часом аналітики пов’язують таке зростання BTC з тим, що 4 грудня з'явилася низка позитивних новин, починаючи із заяви Трампа про те, що Пол Аткінс замінить Гері Генслера на посаді голови SEC. Крім того, Трамп обрав колишнього топменеджера PayPal, а нині підприємця та венчурного капіталіста, Девіда Сакса відповідальним за політику американської адміністрації у сфері штучного інтелекту та криптовалют.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube