Китай помстився США: Трамп, Венс та Гаріс не можуть почуватися в безпеці

Хакери влаштували атаку світового масштабу, яку назвали соляним тайфуном

Китайці, хакери, Китай, телефонні мережі, зв'язок, хакерська атака, Microsoft, Дональд Трамп
Соляним тайфуном цю атаку охрестили дослідники кібербезпеки Microsoft

Нова кібератака китайців вразила три найбільші телекомунікаційні мережі США, включаючи розмови Дональда Трампа, Джей Ді Венса та Камали Харріс. Стало відомо не лише хто кому і коли дзвонив, а й вміст деяких повідомлень. А це вже має значно вищу технічну планку кібернебезпеки, повідомляє The Guardian.

Програму прослуховування телефонних розмов у США було зламано. Записи дзвінків, що зберігалися там, були викрадені. Американський сенатор назвав це найгіршим телекомунікаційним зломом в історії США. Того ж тижня британський телекомунікаційний гігант оголосив, що зазнав спроби скомпрометувати їхню службу конференц-зв’язку та обійти її.

Китай причетність заперечує 

Група хакерів, відома як FamousSparrow, діє з 2020 року і в минулому переслідувала урядові організації в Ізраїлі, Саудівській Аравії, Бразилії, Канаді, Гватемалі та Буркіна-Фасо. У них є ще одна улюблена ціль: і це готелі. У всіх цих країнах, а також у Великій Британії, Франції, Литві та Тайвані хакери переслідували цифрові системи готелів і викрадала їхні дані.

За даними американської розвідки, так званий соляний тайфун (ряд хакерських атак – прим. ред.) вже триває протягом пари років. Американські аналітики й незалежні дослідники кібербезпеки приписують кібератаку Пекіну. Китай свою причетність заперечує.

Радники з національної безпеки США закликали своїх співробітників не використовувати звичайні додатки для обміну текстовими повідомленнями, а зберігати всі свої повідомлення в зашифрованих додатках для обміну повідомленнями, як-от Signal, WhatsApp і FaceTime. Служби безпеки Австралії, Нової Зеландії та Канади теж випустили подібні попередження.

Війна за чіпи між США та Китаєм

У понеділок Пекін почав антимонопольне розслідування щодо Nvidia. Минулого тижня китайські регулюючі органи заборонили експорт мінералів, необхідних для виробництва напівпровідників, таких як галій і германій, до США.

На початку цього року США заборонили продавати Китаю найсучасніші напівпровідникові мікросхеми. Вашингтон, який має регуляторну владу над Nvidia, TSMC та іншими, шукає геополітичної переваги за допомогою ШІ. Натомість створювати корисні моделі ШІ без потужних мікросхем неможливо.

Отже, Китай, який загалом не може ані скопіювати, ані скинути Nvidia, перебуває у невигідному становищі. Тож у відповідь Китай цілком міг зламати телекомунікації США. Що ж, це можливо, але погодьтесь, виглядає вельми старомодно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube