Матір екснардепки Бережної засудили до 14 років тюрми за держзраду

Солом'янський районний суд Києва визнав 70-річну Олену Бережну винною у співпраці зі спецслужбами РФ та антиукраїнську діяльність

Олена Бережна
Пропагандистку Олена Бережну, яка організовувала "Безсмертні полки", визнали винною у держзраді

Солом'янський районний суд Києва виніс вирок Олені Бережній, матері загиблої депутатки Верховної Ради від "Партії регіонів" Ірини Бережної. 70-річну жінку визнали винною у державній зраді за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України. Проросійську пропагандистку засудили до 14 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора. Обвинувальний вирок за ч. 1 статті 111 Кримінального кодексу України було оголошено ще 10 грудня. Суд засудив Олену Бережну до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Як повідомили в Офісі генерального прокурора, прокурори у суді довели, що громадянка, яка є головою української правозахисної громадської організації, отримувала завдання від російських кураторів і переконувала, що українці підтримують так звану "СВО".

Олена Бережна неодноразово заявляла, що не покине Київ через бажання залишитися поруч із могилою своєї доньки Ірини, похованої в українській столиці (Ірина Бережна загинула в 2017 році в ДТП - ред.). Вона відмовлялася від будь-яких спроб обмінів, навіть за умов тиску та знущань.

Судовий процес над Оленою Бережною тривав із 2018 року, проте остаточний вирок оголосили лише зараз. Так звана правозахисниця відома своїми антиукраїнськими поглядами та тривалою діяльністю. Вона підтримувала сепаратистські рухи на Донбасі та анексію Криму. Очолювала громадське об'єднання "Сила добра", активно виступала з критикою Революції Гідності, називаючи її "збройним державним переворотом", та публічно підтримувала терористів так званих "Л/ДНР".

У її публічних акціях використовувалася заборонена символіка, зокрема георгіївські стрічки. Також вона організовувала акції на кшталт "Безсмертного полку".

У 2018 році СБУ провела обшуки у квартирі Бережної в рамках кримінального провадження за статтями про насильницьке повалення влади та державну зраду. Під час обшуків вилучили документи, електронні носії, що свідчили про її співпрацю зі спецслужбами РФ, а також лист до голови МЗС Росії Сергія Лаврова та кілограмовий злиток золота.

Як росіяни розправляються зі зрадниками

Російські пропагандисти після оголошення вироку спробували створити з цієї справи інформаційний скандал. Вони влаштували істерію з цього приводу. Водночас український журналіст Денис Казанський зазначив, що рішення суду є цивілізованим вироком, порівнявши його із жорстокими репресіями російських окупантів по відношенню до мера Дніпрорудного Євгена Матвєєва, який нещодавно помер у російському полоні

Як пишуть ЗМІ, 13 березня 2022 року Матвєєву повідомили телефоном про затримання окупантами автобуса з працівниками Запорізького залізорудного комбінату на блокпосту. Не злякавшись російських військових, він вирушив на місце події. Гірників відпустили, а ось самого міського голову окупанти взяли в полон. Його подальша доля залишалася невідомою до нещодавно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube