Генерація е-Посвідчення у застосунку Дія без наявності паперового посвідчення буде реалізована протягом січня 2025 року
Міністерство у справах ветеранів України автоматизовало надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують бойові завдання, взагалі не залучатимуться до процесу отримання статусу — держава бере на себе всі необхідні процедури. Про це 13 грудня повідомило Мінветеранів.
Раніше процес вимагав особистої участі ветеранів, подачі паперових документів та проходження численних погоджень. Завдяки новим цифровим підходам ця процедура стане значно простішою. Відомості про участь у бойових діях будуть вноситись уповноваженими особами військових частин.
Після надання статусу УБД, Захисник/Захисниця буде мати можливість згенерувати е-Посвідчення у застосунку Дія та користуватися всіма перевагами статусу. Важливо, генерація е-Посвідчення у застосунку Дія без наявності паперового посвідчення буде реалізована протягом січня 2025 року.
Українці, які мають статус учасника бойових дій, можуть отримати різноманітні пільги від держави. Зокрема, на законодавчому рівні передбачено пільги й на оплату комунальних послуг у вигляді 75-процентної знижки на квартплату, комуналку та паливо.
Серед усіх пільг, на які мають право учасники бойових дій (відповідно до Закону України від 22.10.1993 року № 3551-XII), встановлено знижки на оплату житлово-комунальних послуг, у тому числі: 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством; 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання; 75-процентна знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю).
Площа житла, на яку нараховується 75-процентна знижка плати за зазначені послуги, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім’ї осіб, які не мають права на знижку плати (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю). Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього (площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.