Захисники з батальйону безпілотних систем 152 ОЄБр, серед яких воїн із позивним Компас", демонструють злагодженість і мужність у боях із російськими окупантами
Пілоти батальйону безпілотних систем 152 окремої єгерської бригади (152 ОЄБр) продовжують захищати Україну на передовій. Військові демонструють злагодженість і мужність у боротьбі з ворогом. Один із героїв бригади - воїн із позивним "Компас" до війни працював електриком на Полтавщині.
Наразі Компас виконує бойові завдання, що рятують життя українських захисників. Під час одного з бойових виходів військовий разом із побратимами відбив атаку кількох десятків окупантів, які прорвалися до їхніх позицій на двох баггі та одній БМП.
Компас розповів, як вдається знищувати ворожий десант, який проривається до позицій ЗСУ на різноманітному транспорті. Якщо коротко, то завдяки коригуванню мінометного вогню, за допомогою дронів та ефективної роботи артилерії, ворога вдається знищувати та не допускати його прориву.
"Зазвичай, заїжджають [окупанти] дуже й дуже різко. Заїхала беха і два баггі. Ми їх побачили і одразу туди спрацював міномет, друга баггі злякалась, розвернулася і втекла. Перша баггі залишилася на місці через пряме попадання. А беха летіла дуже швидко і вони стріляли, як по камерам видно, з гранатомету по наших позиціях", - розповідає Компас.
Компас додав, що згодом підбили і врожий БМП. Ворог почав кидати димові шашки, щоб закрити ЗСУ видимість, але можна було побачити, де їх висадили:
"Нарахували 11 чи 12 осіб. Ну, їх багато вилізло. І одразу туди почало прилітати все, що можна. Нарахували ми одразу 7 "двохсотих", інші - поховалися".
Військовий з позивним Філ підтвердив, що всі ворожі снаряди в основному летять в операторів дронів-розвідників.
"В основному все в нас летить спочатку: арта, мінометка, те, що дістає, коротше, щоб ми не показували картинку, щоб не бачили, як вони заїжджають", - розповів військовий батальйону.
Військовий Гремлін також розповів, що по окупантам потім допрацьовують, як тільки ті знов опиняються в зоні видимості. І на цьому етапі основне завдання БПЛА - зайти окупантів у лісосмузі чи хованках і бліндажах.
На жаль, розповідає Компас, бліндажі в них бувають вже готовими, а помітити ворога можна тільки тоді, як він показується назовні. Інколи на це потрібно декілька днів спостережень.
За словами "Компасу", після Перемоги він мріє про прості речі, зокрема покататися на ліфті свого будинку - річ, яку він дуже цінує, адже живе на сьомому поверсі. Також воїн прагне більше часу провести з двома синами-козаками.
У майбутньому "Компас" розглядає можливість залишитися у війську, щоб передавати свій досвід новому поколінню захисників у якості інструктора. Загалом 152 ОЄБр - це не лише про мужність і професіоналізм, а й про людські історії, що надихають та додають віри у нашу Перемогу. Девіз бригади - "Не сміє бути в нас страху".
Українські військові досягли значного прогресу у боротьбі з ворожими дронами, тоді як Росія поступово втрачала свою технологічну перевагу до осені 2024 року. Зброя нового покоління дозволяє українцям ефективно протистояти атакам і поступово виходити вперед у цій битві безпілотників.
У грудні 2024 року командир батальйону ударних безпілотників "Ахіллес" Юрій Федоренко у подробицях розповів про ситуацію з кількістю БПЛА на сьогодні. Він також повідомив про досягнення паритету з ворогом. За словами комбата, впродовж цього року Україна значно вдосконалила розвиток БПЛА. Він підкреслив важливість подальшого розширення виробництва безпілотних систем.
Нещодавно президент Володимир Зеленський також повідомляв про успішні випробування нової ракети "Рута" та першу партію ракет "Пекло". Він підкреслив, що Україна активно розвиває свою оборонну технологічну базу. І незабаром вся новітня зброя, включаючи розвідника "Гор", нічні бомбери "Вампір" і Heavy Shot, FPV-дрони "Колібрі" і "Камік", FPV-літаки Darts, стане новою жахливою реальністю для окупантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.