путін відправив у океан фрегат "Адмірал Горшков" з ракетами "Циркон". Навіщо і чи є загроза для України?

Кожне слово в росії про цей фрегат насичене погрозами НАТО і гордістю за флот

путін відправив у океан фрегат "Адмірал Горшков" з ракетами "Циркон". Навіщо і чи є загроза для України?
Не такий страшний чорт, яким його малюють росЗМІ

Днями у відкрите море на виконання бойових завдань відправився фрегат “Адмірал Горшков”. Він озброєний гіперзвуковими ракетами “Циркон”. В ЗМІ відзначають, що у подорож його відправив особисто путін – щоправда, за допомогою відеозв’язку. Що це означає для українців?

Перед відправленням фрегата путін публічно заслухав доповіді міністра оборони Шойгу. Диктатор вкотре вихвалився зброєю – ракетами “Циркон” і зазначив, що “аналогів немає”.

“Певен, така потужна зброя допоможе захистити росію від національних зовнішніх погроз і буде здатний забезпечити національні інтереси нашої країни”, – сказав путін.

За словами Шойгу, корабель відправляється по Атлантичному та Індійському океанах, а також Середземному морю. Також він наголосив на тому, що ракети здатні здолати будь-які системи ППО. Її дальність (за словами Шойгу) – понад 1000 км. Але “Циркон” – не єдине, що завантажено на фрегат. Перед путіним виступив і командир корабля Ігор Крохмаль. Він заявив, що  на кораблі – ракетні комплекси “Калібр”, засоби протиповітряної оборони, торпедне озброєння і артилерія. 

Ракета “Циркон”

Ось які технічні характеристики наводить “Радіо Свобода”:

  • гіперзвукова протикорабельна крилата ракета, призначена для ураження кораблів та наземних об’єктів;
  • має повітряно-ракетний двигун і здатна маневрувати;
  • вага бойової частини – 300-400 кг;
  • дальність польоту – до 1000 км;
  • розвиває швидкість до 9 Маха (близько 2,7 км/с) (власне, тому її і називають гіперзвуковою);
  • «Циркон» не здатні перехопити будь-які системи ППО та ПРО.

І вже є сумніви щодо цих показників. Наприклад, у виданні Defence Express зазначають, що “гіперзвукова ракета” потрапила в кадри звичайної камери, яка фіксувала момент влучення. 

“На записі ракета потрапляє одразу на три кадри, при цьому "швидкість зйомки" камери складає до 30 кадрів на секунду. А це говорить про значно меншу швидкість під час атаки цілі”, – йдеться у статті.

Чи є загроза для України

Головний редактор Defence Express Олег Катков так не вважає, і йдеться не про технічні показники. На його думку, висловлену в етері "Радіо Свобода", “Адмірал Горшков” не зможе зайти в акваторію Чорного моря, адже Туреччина заблокувала вихід і вхід для бойових кораблів через Босфорську протоку. Зі Середземного моря фрегат не зможе здійснити пуск тому, що в такому разі ракета пролетить над територією країн НАТО. Так, досвід з Польщею показав, що це навряд чи призведе до Третьої Світової, але навряд чи росія наважиться на ризик того, що ракета пролітатиме над Туреччиною. Також Олег Катков звернув увагу на заявлені Шойгу акваторії, де перебуватиме фрегат під час свого рейсу. Попередньо, він зайде до бази рф у сирійський порт Тартус, а звідти – до Ірану. Там корабель маневруватиме разом із іранськими кораблями. 

А у Військово-морських силах повідомили, що станом на сьогодні 16 кораблів та катерів рф знищено ЗСУ, ще декілька одиниць пошкоджено. 

Для чого це

Відповідь на це питання здається очевидним, як тільки увімкнути VPN, набрати в гугл-пошуку “Адмирал Горшков” і прочитати заголовки новин:

Байдену приготуватись!
Байдену приготуватись!
Друга армія світу
... одразу після крейсеру "Москва"
Класика
Класика

Військово-морські сили України впевнені – путін робить це для того, щоб відвернути увагу від провалу на фронті. 

“У зв’язку із постійними невдачами у війні з Україною, російська федерація продовжує зміщувати фокус уваги від невдач проведення так званої «спеціальної військової операції». Здобутки Чорноморського флоту відсутні, тому на державний рівень було винесено заходи щодо виходу в дальній похід, подалі від акваторії Чорного моря, фрегата пр. 22350 “адмирал флота советского союза горшков” озброєного ракетами "Циркон", церемонію відправки якого особисто очолив президент росії в.путін”, - йдеться в телеграм-каналі Міноборони України. 

Чорноморський флот

Російські судна мали залишити акваторію Чорного моря, проте за домовленностями Януковича і Мєдвєдєва термін перебування флоту в Севастополі було продовжено до 2042 року. Після анексії півострова росія денонсувала договір. Відтепер акваторія Чорного моря слугує локацією для ракетоносіїв, за допомогою яких агресор регулярно обстрілює Україну. Хоча протягом тижня ворог не виводив ракетоносії в море. Втім, морські сили завдали збитків рф: лише протягом першого півріччя Україна потопила 12 ворожих кораблів

Раніше ми писали про підготовку ворогом нових ударів по енергетичній інфраструктурі України. Також читайте про рейтинг найсильніших армій світу 2023

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube