ПУМБ виставив жінці заборгованість, але відмовляє надати їй договір - що вирішив суд?

Клієнтка звернулася у відділення для отримання інформації особисто, але безрезультатно

ПУМБ
ПУМБ відмовляється надати клієнтці договір для ознайомлення з заборгованістю

Клієнтці ПУМБ стало відомо про заборгованість за кредитним договором. Вона просить надати їй можливість ознайомитись з договором. Однак фінустанова у цьому відмовляє, тож їй довелося звертатися до суду. 

Як вказується у рішенні Садгірського районного суду Чернівців, жінка дізналась, що за нею рахується заборгованість за кредитним договором. Вона звернулась до ПУМБ із заявою, де просила надати можливість ознайомитись з оригіналом договору. Клієнтка звернулася у відділення для отримання інформації особисто, але безрезультатно. 

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що жінка звернулася до ПАТ "ПУМБ" із заявою про надання інформації. Листом банк надав відповідь на запит, якою відмовив у наданні інформації. Вона повторно звернулася про надання інформації, згідно з заявою, що адресована керуючому відділення ПУМБ. Обґрунтовуючи вимогу про визнання неправомірною бездіяльності фінустанову, що полягає у ненаданні відповіді на звернення громадянка посилається на порушення банком положень Законів України "Про споживче кредитування", "Про банк і банківську діяльність", "Про звернення громадян".

"Вимоги позивачки підлягають задоволенню, оскільки в межах даного спору нею доведено факт порушення з боку відповідача обов'язку в частині надання повної інформації та копій документів відповідно до запиту. З огляду на викладене, позов до ПАТ "Перший Український Міжнародний Банк" про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії підлягає задоволенню повністю", - наголосили у суді.

Яким було рішення суду? 

Позов жінки задовольнили. Діяльність публічного акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" визнали протиправною та зобов'язали надати клієнтці у письмовому вигляді інформацію на питання, які викладені у заявах, а саме:

  • надати можливість клієнтці ознайомитись з оригіналом договору та повідомити про місце його зберігання,
  • надати належним чином завірену копію договору з усіма додатками та додатковими угодами,
  • надати довідку про реквізити рахунку чи картки, на який зарахували кредитні кошти за договором,
  • надати виписку про рух коштів по вищевказаному рахунку,
  • надати розрахунок суми заборгованості за договором із зазначенням помісячного нарахування по видах нарахованих платежів (тіло, відсотки, штрафні санкції, комісія та інше) із зазначенням сум погашення заборгованості та цільовим їх зарахуванням, станом на день ухвалення судового рішення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube