Депутати вважають, що необхідно проводити реальні звільнення людей, які пов’язані із корупцією
Сполучені Штати Америки зробили Україні публічне попередження через корупцію. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. За його словами, в нашій країні протягом 45 днів не має бути жодного великого корупційного скандалу.
Про це він написав у Telegram. За його словами, необхідно боротися за ухвалення окремого закону про фінансування України та закладання грошей на нашу підтримку в основному бюджеті.
“До нас одна головна (публічна) претензія: корупція. Чесно, навіть значно перебільшена і це не дуже справедливо. Але з цим треба було дискутувати до того як проблема набула такого масштабу. Зараз вже як є. Тому ці 45 днів та і весь час треба пройти без ЖОДНОГО великого корупційного скандалу. Про що, наскільки я чув, нашим прямо під час візиту і сказали. Жодної дурниці чи зальоту”, – розповів Железняк.
Він наголосив, що необхідно показати західним партнерам рішучу волю. Зокрема, не влаштовувати “виїзні фотосесії СБУ/ДБР/БЕБ, а проводити реальні звільнення з посад навіть у разі, якщо ці особи є “важливими” для Офісу президента.
Також, за його словами, є перелік людей, які стали “символами корупції” під час війни, тому, на його думку, їх теж необхідно прибрати з посад. Крім того, мають виконувати список реформ, а також меморандум МВФ і ЄС.
“Терміново прибрати в комунікаціях відбудови всю дурість про 1 трильйон ВВП, green добрива і іншу дичину про те, як будемо в щасливому майбутньому підкорювати космос. Тільки реальні потреби тут і зараз. А космонавтів звільнити (в рамках зачистки корупціонерів)”, – додав нардеп.
Крім того, мають бути журналістські розслідування, а також реакція влади на них, якою протягом довгого не було. Стосовно дипломатії Железняк наголосив, що ОП не має монополізувати поїздки за кордон. Однак, якщо так і відбувається, то віправляти на переговори мають досвідчених людей, а не корупціонерів.
“Вчора ми отримали поки жовту карточку, і можна довго розповідати про складну внутрішньополітичну ситуацію в США. Але нам треба гроші і військова підтримка. Не їм. Тому зараз треба після такого «холодного душу» не отримати другу жовту”, – підсумував обранець.
У неділю, 1 жовтня, Конгрес США остаточно затвердив так званий "тимчасовий бюджет" - фінансову програму на наступні 45 днів. В цьому документі немає фінансування для України на суму 6 мільярдів доларів, яку спочатку пропонували демократи.
Це підтримав і президент США Джо Байден підтримав закон про продовження фінансування уряду США. Втім, у ньому не йдеться про підтримку України. Це тимчасовий бюджет на 45 днів після чого буде розглядатись уже новий остаточний бюджет на 2024-й рік. За словами Байдена, США й надалі будуть підтримувати Україну, а їхня допомога не перерветься.
Крім того, американці уважно стежать за контрнаступом наших Збройних Сил. Особисто президент Байден відслідковує цей варіант, ніякого незадоволення у Білому домі немає, як зазначається.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.