В Україні пропонують карати за корупційні злочини без урахування строку давності

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №10100, який дозволить покарати винних і в майбутньому

В Раді зареєстрували закон з суворим покаранням для корупціонерів
Ніхто не сховається від покарання і через 10 років.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №10100, який скасовує строки давності за корупційні злочини під час війни. Його авторами є голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія і ще з десяток нардепів. Вони пропонують не зупиняти обрахування строку давності за корупційні злочини на час дії воєнного стану в Україні. Це потрібно для того, щоб корупціонери не змогли уникнути покарання навіть після завершення строків давності.

Про це повідомив голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія у Telegram. Проект розміщений на сайті парламенту, щоправда без тексту самого законопроекту. 

"Корупція під час війни – без строків давності. Ніхто не сховається від покарання і через 10 років. [Закон] дозволить покарати винних, навіть якщо вони зараз десь ховаються або якщо про їхні дії ми дізнаємося у далекому майбутньому", - розповів Арахамія про зареєстрований з колегами законопроект.

Він з'явився 29 вересня на сайті Верховної Ради. Ним пропонується внести зміни до Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення ефективності здійснення кримінального провадження та притягнення до відповідальності за корупційні злочини (№10100).

Згідно з законопроектом, у випадку вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину "перебіг давності зупиняється на період воєнного стану". А відновлюється з дня припинення чи скасування воєнного стану.

За словами Арахамії, "це продовження послідовної антикорупційної політики президента і фракції "Слуга народу". Нардеп додав, що цей законопроєкт також скасовує ухвалені минулим скликанням ВР так звані "правки Лозового", бо завдяки ним "корупціонери продовжують уникати покарання і зараз".

"Все це завдяки тому, що чинний закон встановлює строки, в які правоохоронці мають вкластися, розслідуючи справу до повідомлення підозри. Суди ж потім просто закривають провадження, посилаючись на закінчення таких строків. Якщо хтось мріяв цим скористатися – їх чекає розчарування і тюрма. Війна нічого не спише" , - підсумував Арахамія. 

Чому законопроект Арахамії нагадує відому антикорупційну ініціативу Зеленського

Цього року президент України Володимир Зеленський пропонував прирівняти корупцію до державної зради, що викликало масу суперечок в мережі, щодо ефективності такого рішення. Зокрема, в Україні позитивні зміни можуть відбутися завдяки системним змінам, які передбачатимуть прозорість влади, реформу судів та активне громадянське суспільство.

За словами Зеленського, "прирівнювання корупції до держзради не може діяти постійно у суспільстві", але саме під час війни це може допомогти. Міжнародні партнери України проаналізували ініціативу і просигналізували представникам української влади своє незадоволення. Головна причина, через яку вони не підтримали цю реформу полягала в забороні на передачу топ-корупційних кейсів у підслідність СБУ.

Тож, в Офісі президента пригальмували з втіленням ідеї і наголосили, що поки не планують вносити законопроєкт до парламенту. Як бачимо, нардепи трішки змінили підхід до справи і наразі вже відмовилися від необхідності втручатися у роботу НАБУ та антикорупційної вертикалі в цілому. Замість цього вони хочуть внести зміни безпосередньо у "Кримінальний кодекс".  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube