В Офісі президента розповіли, чи задоволені США українським контрнаступом

Жодних нарікань на те, як ми ведемо війну, західні партнери не мають, каже замкерівника ОП Ігор Жовква

Контрнаступ ЗСУ
Вашингтон уважно стежить за бойовими діями в Україні

В Сполучених Штатах Америки уважно стежать за контрнаступом наших Збройних Сил. Особисто президент Байден відслідковує цей варіант, ніякого незадоволення в Білому домі немає. США продовжать підтримку України.

Про це в інтерв'ю "Лівому берегу" розказав член української делегації в Штатах, заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква. Він поділився своїми враженнями від візиту до Вашингтону та переговорів з американськими партнерами.

Так, за словами чиновника, питання контрнаступальної операції Сил оборони є важливим особисто для Джо Байдена. Президент США розпитував про ситуації на полі бою. Також він цікавився тим, які плани має Київ щодо подальших бойових дій.

Далі журналісти спитали в Жовкви, чи задоволені в адміністрації США тим, як розвивається український контрнаступ. Замкерівника ОП відповів на це питання ствердно.

"Так, задоволена. Запитували, що ще потрібно Україні, щоб ефективно продовжувати наступ, яка зброя необхідна для захисту українського населення та критичної інфраструктури напередодні зими та інтенсифікації ракетних атак", - зазначає Жовква.

Окрім цього, він повідомляє, що американські цікавилися, яким чином вони можуть допомогти в захисті зернового коридору. Також підіймалося питання експорту українських товарів. 

"Після візиту США оприлюднили черговий пакет військової допомоги, в який увійшли додаткові системи ППО різної дальності та снаряди до них", - розказав Жовква.

В якості резюме варто зазначити, що оцінка західних партнерів є, звичайно, важливою, однак не ключовою. Умови та способи контрнаступу визначають саме ЗСУ, які безпосередньо знаходяться на полях битви з російським агресором.

Контрнаступ ЗСУ: поточний стан 

Нагадаємо, що з початку червня і по цей день Сили оборони продовжують контрнаступальну операцію. Вона здійснюється за кількома напрямками: південь в бік Мелітополя та схід в бік Бахмута. 

На жаль, таких блискавичних та вражаючих результатів, як під час тогорічного Харківського контрнаступу, досягти поки що не вдалося. Росіяни збудували ешелоновану оборону - так звана "лінія Суровікіна". Через це кожен метр відбитої землі дається ЗСУ дуже важко

Не дивлячись на відсутність значних проривів, українські бійці мають серйозні оперативно-тактичні успіхи. Окрім цього, не варто забувати, що завдяки контрнаступу саме Україна вже чотири місяці поспіль володіє військовою ініціативою на полі бою, змушуючи росіян виключно оборонятися.

Втім, зворотня сторона цих досягнень - вичерпання ресурсів, втома воїнів та втрата стратегічних резервів. Росіяни ж, перебуваючи в глухій обороні, самі накопичують нові сили. Тож після завершення українського контрнаступу, на жаль, скоріше за все слід очікувати чергової російської спроби прориву. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube