Байден підписав закон про тимчасовий бюджет для уряду США без підтримки України

Однак президент США зазначив: він сподівається, що Конгрес США буде й далі допомагати Україні

Байден, військова допомога
Байден підписав закон про тимчасовий бюджет для уряду США. Фото: Пентагон

Президент США Джо Байден підтримав закон про продовження фінансування уряду США. В ньому не йдеться про підтримку України. Це тимчасовий бюджет на 45 днів після чого буде розглядатись уже новий остаточний бюджет на 2024-й рік. 

Про це повідомляється на офіційному сайті Білого дому. Також йдеться про те, що, за словами Байдена, США й надалі будуть підтримувати Україну, а американська допомога не перерветься. 

"Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового фінансування для продовження цієї підтримки. Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана. Я цілком сподіваюся, що спікер дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент", - заявив Байден.

Президент США зробив оголошення після прийняття законопроєкту в Палаті представників США. Аби не сталось зупинки дій уряду, було прийнято компромісний варіант закону, з якого виключили допомогу Україні.

Тимчасовий бюджет уряду США

Сенат США також підтримав законопроєкт про тимчасовий бюджет. Сенатори, зі свого боку, підтвердили свою відданість Україні у двопартійній заяві лідерів Сенату. Вони заявили, що будуть працювати над тим, аби уряд США продовжував надавати критично важливу та стійку безпекову та економічну підтримку Україні. 

Менша частина Республіканської партії США не підтримала законопроєкт про тимчасовий бюджет уряду на 45 днів. В одному з остаточних варіантів закону було зазначено, що українським посадовцям та військовим піде 6,5 млрд допомоги, а також 300 млн, які мали б піти в бюджет Пентагону та виділитись на наші потреби. Проте питання підтримки в війні з росією викликають конфлікти всередині партії, адже її менша частина - приблизно 91 конгресмен - не підтримує витрати як і фінансово-гуманітарні, так і військові для України. Тому це питання було виокремлене та видалене з проєкту закону, і успішно проголосовано в Нижній палаті представників. 

У Палаті документ підтримали 209 демократів та 126 республіканців. Таким чином, документ отримав понад дві третини голосів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube