Поліцейські зможуть безкоштовно лікуватися навіть у приватних лікарнях: подробиці нового закону

У Верховній Раді надали одній з категорій громадян право на безкоштовне лікування

Ухвалено законопроект щодо безкоштовного лікування для низки українців
Лікарня

Депутати Верховної Ради України ухвалили закон про гарантії медичного обслуговування. Йдеться про гарантії для поліцейських. При цьому документ передбачає право на безкоштовне лікування навіть у приватних медичних закладах.

Як передає Судово-юридична газета, такий документ депутати ухвалили 22 листопада. Йдеться про закон щодо збереження можливості біологічного батьківства, у випадку отримання військовослужбовцями поранень, які впливають на репродуктивні функції. Зокрема, цей же документ пропонує викласти у новій редакції частину 10 статті 95 Закону "Про Національну поліцію".

Документ передбачає, що під час воєнного стану поліцейські мають право на безкоштовне медичне забезпечення. При цьому підкреслюється, що йдеться про заклади охорони здоров'я будь-якої форми власності. Тобто, це стосується і приватних клінік.

Однак експерти зауважують, що цей пункт не є до кінця зрозумілим. Річ у тім, що не вказано, хто саме є замовником цих гарантій. Тобто, незрозуміло, хто саме буде компенсувати медичні послуги, якщо йдеться про приватну лікарню.

Зокрема, повинні бути передбачені механізми компенсації закладам охорони здоров'я приватної форми власності та фізичним особам. Йдеться про підприємців, які отримали ліцензію на здійснення медичної практики, надання медичного забезпечення поліцейським.

Безкоштовна медицина для військових

Раніше народні депутати також ухвалили зміни до постанови про забезпечення належним медичним обслуговуванням військовослужбовців, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я. Постанова №9605 передбачає:

  • поширення дії цієї пільги на всіх військовослужбовців, які брали участь у забезпеченні оборони України у зв’язку з агресією рф проти України (після початку повномасштабного вторгнення), а не лише на осіб, які брали участь у відсічі й стримуванні збройної агресії рф у Донецькій та Луганській областях (що фактично відбувалося у 2014-2022 роках);
  • надання таким військовослужбовцям права на безоплатне медичне обслуговування в Державній науковій установі "Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини" Державного управління справами.

Також українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне лікування за кордоном. У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, що для цього лікарня в якій військовослужбовець лікується (або знаходиться на реабілітації) визначає необхідність направлення за кордон та готує потрібний пакет документів. Тобто, звертатися потрібно до того медзакладу, де військовослужбовець проходить лікування.         

Після цього лікарня надсилатиме висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів до державного органу  зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий/військова проходить службу, а згодом - документи потраплять до МОЗ. подають запит до країн Європейського Союзу. Також МОЗ інформує відповідні органи в Україні про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном. Важливо, що транспортування військового відбувається за допомоги офіційних структур Єврокомісії транспортує захисника/захисницю до закордонної клініки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube