У МОЗ пояснили, які послуги для лікування інсульту доступні в Україні безкоштовно
В Україні громадяни завдяки "Програмі медичних гарантій" можуть безкоштовно отримати медичну допомогу при інсульті та інфаркті. Пацієнтам надають такі послуги безкоштовно в лікарнях, які підписали контракт з Національною службою здоров'я. У Міністерстві здоров'я пояснили, як це працює.
Така інформація з'явилася на офіційному порталі МОЗ. Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак зазначила, що програма медичних гарантій повністю покриває профілактику та лікування серцево-судинних захворювань. Це також стосується необхідних досліджень, медичних препаратів тощо. За програмою "Доступні ліки" низку препаратів можна отримати безкоштовно або за частковою доплатою.
"В умовах війни, постійного стресу й напруження ризики розвитку серцево-судинних захворювань вищі, ніж будь-коли. Це ті захворювання, які розвиваються непомітно і з часом можуть призводити до інсультів та інфарктів. Тому важливо не відкладати своє здоров’я на потім. Якщо ви давно не були у свого сімейного лікаря – запишіться на прийом", - зазначила Наталія Гусак.
У МОЗ рекомендують одразу звертатися до свого лікаря, якщо помітно змінився тиск, серцебиття стало частіше. За потреби лікар відправить пацієнта на проведення електрокардіограми, аналіз крові на загальний холестерин, швидкий тест на тропонін. Якщо потрібно, то буде також консультація в кардіолога. З електронним направленням ці послуги безкоштовні. У медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров'я, пацієнту з інфарктом чи інсультом надаються безоплатно наступні послуги:
Слід зазначити, що тільки в 2023 році безоплатну допомогу при гострому мозковому інсульті отримали 78 865 пацієнтів, при гострому інфаркті міокарда – 21 033. На це Національна служба здоров'я спрямувала понад 2,22 мільярда гривень.
Якщо в пацієнта є підозра на інсульт, то йому необов'язково потрібно мати направлення лікаря, щоб отримати безкоштовну допомогу. Це пов'язано з тим, що підозра на інсульт вважається невідкладним станом. У такому випадку потрібно звертатися до лікарні, яка має договір з Національною службою здоров'я: ці медзаклади можуть надавати безкоштовні послуги.
Якщо пацієнту безпідставно відмовили у наданні безкоштовних послуг при інсульті, потрібно звертатися зі скаргою до контактного центру МОЗ (0-800–60-20-19), або на гарячу лінію НСЗУ (16-77).
Раніше в МОЗ пояснювали, що в Україні діє "Програма медичних гарантій", яка передбачає низку безкоштовних послуг для громадян. Таким чином, в лікарнях, які підписали договір з Національною службою здоров'я, пацієнти, зокрема, можуть безкоштовно зробити аналізи. Це стосується таких досліджень:
Крім того, українці, які мають онкологічні чи інші важкі захворювання, або отримали складні травми внаслідок війни, можуть пройти лікування за кордоном. Евакуацію організовує Міністерство охорони здоров'я спільно з Європейською комісію та Всесвітньою організацією охорони здоров'я. За цією програмою евакуйованими можуть бути діти та дорослі зі:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.