Як військовим отримати безкоштовне лікування за кордоном - інструкція від МОЗ

Читать на русском

У МОЗ пояснили, як відбувається медична евакуація захисників за кордон

Читать на русском
Військові, медзаклад
Українські військові можуть безкоштовно лікуватися за кордоном

У МОЗ пояснили, як відбувається медична евакуація захисників за кордон

Українські військовослужбовці мають право на безкоштовне лікування за кордоном. У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, до кого звертатися для отримання такої допомоги та які відбувається весь процес. 

Як пояснили в МОЗ, для медичної евакуації захисникам та захисницям не потрібно отримувати висновок військово-медичної установи. Лікарня, в якій військовослужбовець лікується (або знаходиться на реабілітації) визначає необхідність направлення за кордон та готує потрібний пакет документів. Тобто, звертатися потрібно до лікарні, де військовий перебуває під наглядом медиків. 

Після цього медичний заклад надсилає висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів до державного органу  зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий/військова проходить службу. Представники державного органу надсилають лист-направлення та документи в Міністерство охорони здоров'я.

Представники Міністерства охорони здоров'я подають запит до країн Європейського Союзу. Також МОЗ інформує відповідні органи в Україні про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном. Транспортування військового на лікування за кордон відбувається за допомоги офіційних структур Єврокомісії транспортує захисника/захисницю до закордонної клініки. 

Детальну інформацію про медичну евакуацію для захисників можна знайти за посиланням на офіційному порталі Міністерства охорони здоров'я.

Допомога військовим в Україні

Адвокат і юрист Ario Law Firm Антон Діденко розповів, що військові після поранення можуть отримати виплати від держави. Це може бути або грошове забезпечення військового (100 тисяч гривень), або виплата додаткових бойових в за період перебування на стаціонарному лікування. При цьому розмір цієї одноразової допомоги залежить від того, якими були наслідки зазнаного поранення. 

"Так, у разі отримання військовослужбовцем інвалідності, розмір виплат визначено пунктом Б част. 1 ст. 16 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їхніх сімей", - пояснив адвокат.

Також українські захисники мають право на отримання підйомної допомоги. Йдеться про випадки, коли військовий переїжджає на нове місце військової служби. Допомога надається військовим, які проходять службу за контрактом, а також тим, хто перебуває на кадровій військовій службі та військовій службі за призовом осіб офіцерського складу. Ця допомога виплачується в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім’ї, який переїхав із ним на нове місце військової служби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.