В Раді 22 листопада ухвалили закон з новими правилами надання відпусток українцям
Верховна Рада схвалила нові правила надання різних видів відпусток для українців. У середу, 22 листопада, парламентарі ухвалили відповідний законопроєкт № 8313 про впорядкування надання та використання різних видів відпусток в Україні. За нього проголосували 273 депутати.
Про це повідомляє сайт українського парламенту. Наприклад, декретну відпустку буде важко отримати батьку без офіційного шлюбу, вдвічі збільшується відпустка без збереження зарплати, а демобілізовані будуть мати право на 60 днів відпочинку.
Декретна відпустка, згідно з законом, надається в чітко визначений термін – не пізніше трьох місяців від дня народження дитини. Батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, така відпустка надається після отримання відповідного рішення суду. Відпустка у зв'язку з усиновленням дитини надається незалежно від віку дитини.
У законі передбачено збільшення загального максимального терміну надання працівнику відпустки без збереження зарплати за сімейними обставинами та з інших причин. Тепер їхня максимальна тривалість збільшується з 15 до 30 календарних днів на рік.
В разі призову працівника на військову службу під час мобілізації за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки у строк до його звільнення на час військової служби від займаної посади. Військові, які були демобілізовані, матимуть право на відпочинок протягом 60 днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення.
В період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику в наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами або відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури, до виконання робіт, виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання (замовлення).
Крім цього, закон передбачає виключення педагогічного та науково-педагогічного персоналу з переліку осіб, за якими під час проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, зберігається попередній середній заробіток. Порядок та умови надання відпусток для підготовки та участі в спортивних змаганнях, регулюються трудовим та/або колективним договором.
Переважна більшість українців проводять відпусту вдома - це 72%. Ще 9% опитаних сказали, що поїдуть на дачу. Лише 6% відпочинуть на туристичних базах за межами своєї області, а 3% оберуть найближчу туристичну базу до своєї домівки. Відпочинок за кордоном можуть дозволити собі лише 7%. Вони планують зайнятися туризмом в іншій країні. А 3% кажуть, що поїдуть за кордон під час відпустки, але не як туристи, а до родичів або друзів.
Як писав Інформатор, Верховна Рада України підтримала законопроєкт №9378, збільшили відпустки українським захисникам до 40 днів. Військові зможуть отримувати звичайну оплачувану відпустку на 30 днів і ще додаткових 10 днів за сімейними обставинами (або з інших поважних причин). Її можна отримати тричі на рік частинами. Але є умова: командир підпише заяву лише тоді, якщо в підрозділі відсутні не більше ніж 30% усіх військовослужбовців. Бо інакше - не можна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.