У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Депутати схвалили в цілому закон про біологічне батьківство і державні гарантії для воїнів
У середу, 22 листопада, Верховна Рада України підтримала в цілому законопроєкт №8011, на який давно чекали репродуктивні клініки. За ним, українські воїни зможуть безплатно зберігати свої репродуктивні клітини у кріобанках. Держава мусить давати на це гарантії та оплачувати процедуру і зберігання замороженої сперми.
Про це повідомив у Telegram народний депутат Ярослав Железняк. За законопроєкт авторства Оксани Дмітрієвої проголосував 271 нардеп.
"За закон про створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України проголосували. Він діятиме на випадок отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції", - пояснив Железняк.
Зараз приватні клініки пропонують для військових безоплатну кріоконсервацію сперми та її зберігання протягом 12 місяців. Заморожені клітини зберігають у кріосховищі клініки, у спеціальних контейнерах Дюара з рідким азотом при температурі -196°C у повній безпеці та без втрати своєї життєдайної сили. Лікарі давно просять, щоб держава фінансувала цей процес.
Раніше Інформатор писав, що медичні центри лікування безпліддя та клініки у різних куточках України запровадили ініціативу зі збереження репродуктивних клітин бійців ЗСУ. Власним коштом вони кріоконсервують (заморожують) сперму наших воїнів. Таким чином клініки дають можливість українським військовим стати біологічними батьками у разі трагічних ситуацій. Також це має завадити демографічній кризі в Україні. Держава могла б допомогти цьому, давно наголошували лікарі. Але відповідний законопроєкт застряг у Верховній Раді.
До слова, в Інституті демографії та соціальних досліджень приблизно порахували, що станом на 1 січня 2023 року чисельність населення України становила 28-34 млн. При цьому народжуваність стала вдвічі нижчою за показник, необхідний для підтримки населення на колишньому рівні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.