Поки без Порт-Анненталя: Рада проголосувала за перейменування лише двох населених пунктів

9 жовтня Верховна Рада України провела голосування за кілька постанов щодо перейменування міст. Лише дві постанови отримали необхідну кількість голосів

нардепи, Рада
В трьох областях населені пункти не переменували

Верховна Рада України, у середу, 9 жовтня, підтримала перейменування міст Южноукраїнськ і Южне на Миколаївщині та Одещині відповідно. Тепер вони носитимуть назви — Південноукраїнськ і Південне. Однак інші пропозиції щодо зміни назв не отримали необхідної підтримки.

Про це повідомив нардеп Ярослав Желєзняк. За його словами, постанови про перейменування інших міст у Миколаївській, Одеській та Дніпропетровській областях не набрали достатньої кількості голосів.

Зокрема, не отримали підтримки перейменування:

  • Первомайська у Миколаївській області на Ольвіополь (постанова #12085);
  • Первомайська тієї ж області на Ольвію та Первомайського району на Ольвійський район (#12096);
  • Синельникового у Дніпропетровській області на Ріднопілля та Синельниківського району на Ріднопільський район (#12081);
  • Павлограда тієї ж області на Матвіїв та Павлоградського району на Матвіївський район (#12082);
  • Южного в Одеській області на Порт-Анненталь (#12084).

Рада проголосувала за перейменування міст в Україні: голосів вистачило тільки для двох населених пунктів 1

 

Суперечки в Раді щодо перейменування міст і сіл в Україні

Верховна Рада не підтримала постанову про масштабне перейменування міст та сіл 18 вересня. Перейменувати мали 333 населені пункти. Лише 208 депутатів проголосували "за" ініціативу. Нардепи навіть заблокували трибуну в залі.

Спікер парламенту Руслан Стефанчук пояснив, що суперечки виникли навколо п’яти населених пунктів, які не отримали підтримки. Йшлося про:

  • Южний, Одеська область — на Порт-Анненталь;
  • Южноукраїнськ, Миколаївська область — на Гард;
  • Первомайськ, Миколаївська область — на Ольвіопіль;
  • Синельникове, Дніпропетровська область — на Ріднопілля;
  • Павлоград, Дніпропетровська область — на Матвіїв.

Загалом у списку перейменувань були населені пункти з Дніпропетровської, Донецької, Полтавської, Львівської, Вінницької, Волинської, Житомирської, Луганської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Херсонської та Чернігівської областей. Лише в Чернівецькій та Івано-Франківській областях назви не зміняться.

Нарешті, 19 вересня Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 327 міст, сіл та селищ України. Однак з документа виключили шість населених пунктів. Тепер же нардепи намагаються перейменовувати населені пункти поетапно.

Ініціатива є частиною процесу деколонізації топонімії в Україні, започаткованого законом, підписаним президентом Володимиром Зеленським у квітні 2023 року. Основною метою цього закону є протидія російській імперській пропаганді та регулювання використання географічних назв у країні.

У серпні 2023 року Український інститут національної пам'яті запропонував змінити назви 183 населених пунктів, які підпадають під дію закону про засудження пропаганди російської імперської політики в Україні. Згодом до них доєдналися ще сотні міст та сіл в Україні, які хочуть перейменувати.

Тим часом у Києві перейменували вже другу вулицю Тургенєва. Водночас Бровари так і не перейменували на Броварі.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube