Фейкові повідомлення про коригування пенсій: як працює шахрайська схема

Громадяни, не підозрюючи обману, вводять свої особисті та банківські дані на сторонніх ресурсах, які одразу стають відомі зловмисникам і можуть бути використані у шахрайських схемах

Шахрайські повідомлення
Шахрайські повідомлення

Зловмисники розповсюджують у соціальних мережах та месенджерах неправдиву інформацію про нібито нові правила нарахування пенсійних виплат. Шахраї видають себе за представників ПФУ та пропонують заповнити «офіційну анкету» на підконтрольних сайтах. Про це 4 лютого повідомляє Кіберполіція. 

“Звертаємо вашу увагу: такі повідомлення є фейковими! Вони не мають жодного відношення до діяльності Пенсійного фонду України та створені виключно з метою введення громадян в оману”, - пише Кіберполіція.

Зокрема, повідомляється, що для отримання оновлених виплат, пенсіонери, залежно від їх вікової категорії (50-55, 55-65, 65-70, понад 70 років) мають перейти за посиланням та дізнатись про суму коригування.

"Будьте уважні – це маніпуляція! Вона покликана спонукати довірливих користувачів перейти за посиланням, де відбудеться подальша реєстрація на закриті інформаційні канали та фішингові дії. Щоб не стати жертвами шахраїв, закликаємо задля своєї безпеки у жодному разі не переходити та НЕ ВІДКРИВАТИ такі посилання. Перерахунки пенсійних виплат у зв’язку зі змінами в законодавстві проводяться без додаткового звернення громадян: не потребують заповнення даних, тим більше з урахуванням такого розподілу!", - зазначають у Пенсійному фонді.

Як працює шахрайська схема

Зловмисники публікують оголошення з гучними заголовками та посиланням на підроблений сайт, стилізований під офіційний ресурс. Аферисти закликають пенсіонерів терміново заповнити анкету, використовуючи методи соціальної інженерії. У результаті громадяни, не підозрюючи обману, вводять свої особисті та банківські дані на сторонніх ресурсах, які одразу стають відомі зловмисникам і можуть бути використані у шахрайських схемах.

Як не стати жертвою шахраїв

  • Довіряйте лише офіційним джерелам – усі зміни щодо пенсійних виплат публікуються передусім на вебпорталі Пенсійного фонду України за посиланням www.pfu.gov.ua та його офіційних сторінках у соціальних мережах. 
  • Перевіряйте посилання – офіційні сайти державних установ завжди мають домен gov.ua.
  • Не переходьте за підозрілими посиланнями – навіть якщо їх надіслали знайомі, адже їхні акаунти могли бути зламані.
  • Не розголошуйте свої персональні дані – Фонд не вимагає вводити конфіденційну інформацію через анкети у месенджерах.
  • Попередьте рідних та близьких – шахраї часто орієнтуються на людей поважного віку, тому важливо вчасно розповідати їм про можливу загрозу.

Якщо вам зручно отримувати, зокрема, інформацію про пенсії в месенджері Telegram, радимо підписатись на офіційний канал Пенсійного фонду України. Також достовірну інформацію про пенсії, житлові субсидії та пільги, страхові виплати можна отримувати на інших інформаційних ресурсах Фонду:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube