Чи корисні домашні пілінги, коли починати антивіковий догляд, чи варто використовувати скраб для чутливої шкіри
Наша шкіра постійно змінюється, і ви можете зробити так багато, щоб доглядати за нею. Проте лишається багато запитань: чи корисні домашні пілінги, коли починати антивіковий догляд, чи варто використовувати скраб для чутливої шкіри, тощо. Дерматологи демістифікують засоби догляду за шкірою: від сонцезахисного крему до ухилення від використання мила. Крім того, для здорової шкіри – йдеться про правильне харчування, фізичні вправи, повноцінний сон, зниження стресу та базовий режим догляду за шкірою, пише The Guardian.
Поки ви належним чином очищаєтеся після макіяжу, зволожуєте шкіру і використовуєте сонцезахисний крем у сонячний день, для переважної більшості людей це все, що слід робити. Про це розповіла британська дерматологиня Джин Аєр. Для тих, хто має екзему, може знадобитися інший підхід.
Дітям не обов’язково починати використовувати спеціалізовані продукти у віці 10 років. До статевого дозрівання не потрібно нічого вживати. Якщо діти зацікавлені в догляді за шкірою, каже вона, віддавайте перевагу безпечним продуктам, як от зволожуючий крем і міцелярну воду.
Гіалуронову ж кислоту та ретиноїди варто вживати за появи перших зморшок і точно не раніше, кажуть лікарі. Не починайте користуватися засобами проти старіння занадто рано, радять експерти! В 20 років слід використовувати гарний сонцезахисний крем – і це все, кажуть вони.
Щодо висипань, то приблизно 80% населення мають прищі. Саме тоді вам потрібно більше подумати про те, що ви наносите на свою шкіру. Використовуйте те, що не містить олії. Це висушує ділянки шкіри, які виробляють занадто багато жиру. Якщо засоби, що продаються без рецепта, не допомагають або у вас з’являються рубці, зверніться до лікаря.
Лікарі загальної практики дуже компетентні в боротьбі з більшістю прищів. Якщо продукти, які вони призначають, не працюють, вас швидко передадуть до спеціаліста. Дайте продуктам достатньо часу, щоб перевірити, чи вони ефективні, перш ніж переходити на щось інше, але не більше трьох місяців.
Коли починати використовувати засоби проти старіння – залежить від типу вашої шкіри, а також від того, скільки часу ви перебуваєте на сонці та чого намагаєтеся досягти. Якщо ми говоримо про профілактику, то з 25-30 років можна мати трохи базового ретинолу в продуктах. Жінки у віці 40 років втрачають колаген, тому в цей час у них можуть з’явитися ознаки старіння.
Для старшої шкіри можна використовувати ретиноїди, сонцезахисний крем і хороший зволожуючий крем. Недорогі продукти часто настільки ж ефективні, як і продукти за вищою ціною. Однак, дані, що підтверджують більшість продуктів проти старіння, часто обмежуються невеликими дослідженнями, і тому їх слід інтерпретувати з обережністю.
Гіалуронова кислота, наприклад, є інгредієнтом, про який багато говорять. Але його молекули досить великі, тому проникнути через шкіру йому буде практично неможливо. Коли люди кажуть, що це справді добре для зволоження, насправді все, що він робить, це сидить на шкірі, не даючи воді вийти. Втім, гіалуронка не регідратує саму шкіру. Так само як і креми під очі зазвичай обіцяють занадто багато.
Зробіть патч-тест, щоб перевірити, чи продукт вам підходить чи викликає роздратування (зокрема, з ретинолом). Використовуйте невелику кількість, можливо, два-три рази на тиждень, а потім повільно нарощуйте її. Коли ви перебуваєте в сухому середовищі взимку, можливо, вам доведеться повернутися до використання ретинолу двічі на тиждень, щоб уникнути подразнення.
Не видавлюйте прищі. Це може спричинити рубці. Якщо окремі прищі вас ну дуже вже дратують, використовуйте точкову наклейку з саліциловою кислотою. Якщо у вас регулярно з’являються ще й пігментні плями, подумайте над тим, як запобігти їхній появі. Адже лікувати їх зазвичай ще складніше. Найкраще наносити на плями перекис бензоїлу або ніацинамід у якості протизапальних засобів.
Дайте сонцезахисному крему висохнути на шкірі, а не втирайте його. Якщо ви доглядаєте за своєю шкірою в молодості та використовуєте ефективний сонцезахисний крем, ви зменшите свої шанси на рак шкіри в старшому віці. Ви також виглядатимете краще, тому що це одна з небагатьох речей, яка об’єктивно запобігає старінню, викликаному сонячним світлом.
Зберігайте крем з SPF біля дзеркала, в яке дивитесь перед виходом з дому. Переконайтеся, що термін його придатності все ще не минув. Використовуйте найвищий можливий SPF – 50 або вище. Людям зі світлою шкірою потрібен фактор захисту UVB, для темношкірих – підійде захист від UVA. Користуйтесь кремом, а не среєм. Наносьте його кожні дві години перебування на сонці. Якщо ви зайшли у воду, нанесіть ще раз, коли вийдете, та пори це всеодно накривайтеся на сонці. Солярії теж старять шкіру, тому їх краще уникати.
Проте, сонячне світло є єдиним способом вироблення вітаміну D, тому для більшості людей добавки є гарною ідеєю. Британський фонд шкіри рекомендує, щоб більшість людей зі світлим типом шкіри потребували 10-15 хвилин щоденного перебування на сонці, щоб отримати достатній рівень вітаміну D, а людям зі смаглявою шкірою потрібно 25-40 хвилин. Якщо ви легко горите, виходьте рано вранці або пізно ввечері, і тоді ви отримаєте трохи сонячного світла зі зниженим УФ-індексом.
Саме родинки(не бородавки чи судини – так звані гімангіоми) зявляються до 30 років. Нові родимки після цього віку варто перевірити у лікаря. Лише кожна третя меланома – рак шкіри – походить від уже існуючої родимки. Якщо ж у вас є родимка, і вона починає збільшуватися, або краї стають розмитими, або вона має кумедну форму, тобто не симетричну, і вона стає темнішою або світлішою – це те, на що вам варто звернути свою увагу. Ці ознаки змін називаються АККДР, що означає:
Використовуйте чисту фланель. З її допомогою можна отримати легкий пілінг, за винятком випадків, наприклад, екземи. Немає значення, якщо ваша шкіра трохи волога після того, як ви вийшли з душу – ви можете нанести на неї зволожуючий крем.
Проблемою можуть бути не лише родимки, а й плями, шишки чи вугрі, які не заживають. Також слідкуйте за змінами шкіри будь-те на тілі. Якщо шкіра тіла занадто лущиться, її слід зволожувати, а інколи й лікувати.
Відмовтеся від мила та ароматизаторів. Мило може сильно сушити через лаурилсульфат натрію. Натомість спробуйте придбати в супермаркетах чи аптеці зволожуючу олійку для душу.
Щодо рідини, вам не обов’язково випивати два з половиною літри на день. Ви отримаєте багато рідини з інших харчових продуктів. Якщо у вас регулярне сечовипускання, і у вас не болить голова, вам не потрібно про це надто турбуватися.
Повноцінно харчуйтеся, їжте горіхи, оливки й шпинат для здоров'я шкіри. Їжте 30 різних рослин на тиждень. Обирайте цільнозернові макарони та жирну рибу, а не оброблені продукти чи занадто багато м’яса. Обмежте вживання цукру: віддайте перевагу темному шоколаду – він не такий приємний на смак, тому ви не з'їсте забагато.
Спокійно спіть і боріться зі стресом. Було проведено кілька дуже цікавих досліджень, які демонструють вплив нестачі сну та підвищеного стресу на шкіру. Так от шкіра людей часто погіршується під час періодів стресу. Сон корисний для всього, а також зменшує рівень стресу.
Після надлишку сонця – куріння другий вбивця шкіри. Це впливає на приплив крові до вашої шкіри: у курців гірше загоюються рани, і це може призвести до прискореного старіння. Вейпінгу це теж стосується.