Військкомати РФ стикаються з нестачею добровольців, а влада пропонує призивати навіть тих, хто раніше вважався непридатним за станом здоров'я
Щомісячний набір до лав російської армії, ймовірно, не перевищує рівень втрат, які РФ несе у війні проти України, або ж лише частково їх компенсує. Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW), зазначаючи, що офіційна Москва продовжує уникати примусового призову резервістів. Хоча в армії РФ є очевидні труднощі з комплектуванням особового складу.
Зокрема, очільник Комітету з оборони Держдуми Андрій Картаполов 4 лютого заявив, що додатковий примусовий призов нібито не потрібен, адже РФ має "тактичну перевагу". Його підтримав інший член комітету, Віктор Соболєв, стверджуючи, що 740 тисяч осіб підписали контракти на службу з початку повномасштабного вторгнення. За його словами, мобілізація лише погіршить ситуацію, оскільки відправить на фронт людей без досвіду та належної підготовки.
У свою чергу, перший заступник голови комітету Андрій Красов наголосив, що мобілізація не розглядається, адже військкомати начебто успішно набирають необхідний контингент. Однак аналітики ISW вважають такі заяви спробою заспокоїти суспільство й запобігти зростанню невдоволення через можливість нового примусового призову.
Попри це, зібрані дані вказують на те, що російські військові стикаються з серйозними труднощами в поповненні втрат. Наприкінці 2024 року та в січні 2025-го ISW отримав інформацію, що обсяги щомісячного призову в РФ або дорівнюють бойовим втратам, або навіть нижчі за них. Крім того, деякі регіони не можуть виконати планові квоти через небажання громадян добровільно підписувати контракти.
На тлі проблем із рекрутингом Міністерство оборони Росії 3 лютого запропонувало зміни до медичних критеріїв, за якими визначається придатність до служби. У новому переліку такі хвороби, як сифіліс, гіпертонія, розлади нервової системи, шизофренія та психотичні розлади, можуть бути перекласифіковані в легші категорії, що не стануть підставою для звільнення від військової служби.
Раніше ISW повідомляв, що попри деяке уповільнення темпів наступу в кінці 2024 року, російська армія продовжує зазнавати значних втрат. За останню добу боїв в Україні ліквідовано ще 1270 російських військових.
Дані продовжують уточнюватися. Президент України Володимир Зеленський 26 січня зазначив, що українські сили підтримують буферну зону на території РФ для захисту Сум та Харкова від потенційного наступу ворога. Генеральний штаб підтвердив успішний удар по складам ударних безпілотників у Орловській області Росії. Під час атаки було знищено близько 200 ворожих дронів та склади зі спорядженням до них, унеможлививши їх подальше використання проти України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.