Нардепи проголосували за перейменування не всіх населених пунктів, які пропонувалося в постанові
Верховна Рада України ухвалила постанову про перейменування понад трьохсот населених пунктів. Нардепи змогли проголосувати з другого разу, днем раніше голосів було недостатньо, до того ж вони заблокували трибуну. Таким чином, у четвер, 19 вересня, парламентарі підтримали перейменування 327 міст, сіл та селищ країни.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Рішення прийняли без обговорення. З початкового списку виключили шість населених пунктів.
Загалом 281 депутат проголосував "за". Перейменування стосується населених пунктів, назви яких містять російські або радянські наративи, а також присвячені відомим московським діячам, таким як Пушкін, Мічурін, Горький, Кутузов та інші. Серед нових назв також є населені пункти, пов’язані із радянськими святами, зокрема, Перше Травня, Першотравенка, Первомайське.
Втім, з цієї постанови прибрали перейменування Южного, Южноукраїнська, Павлограду, Синельникового та Первомайську. Про який шостий населений пункт йдеться, він не уточнив.
Проєкт постанови 3939-ІХ передбачає зміни назв для ряду міст і сіл, зокрема, перейменування Южного на Порт-Анненталь і Южноукраїнська на Гард. Це рішення є частиною зусиль щодо адаптації назв географічних об’єктів до вимог закону, який засуджує російську імперську політику та сприяє деколонізації топонімії в Україні.
Однак Верховна Рада 18 вересня не підтримала постанову про перейменування. Всього планувалося змінити назви 333 населених пунктів. Лише 208 депутатів проголосували "за" ініціативу, після чого в залі розпочалися вимоги про переголосування, а нардепи заблокували трибуну.
Після проваленого голосування спікер парламенту Руслан Стефанчук сказав, що суперечки виникли навколо п’яти населених пунктів. 18 вересня депутати не підтримали перейменування таких населених пунктів на Одещині, Миколаївщині та Дніпровщині. А саме:
Загалом перейменують населені пункти у Дніпропетровські, Донецькій, Полтавській, Львівській, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Луганській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Херсонській та Чернігівській областях. Тільки у Чернівецькій та Івано-франківський назви не зміняться.
Нагадаємо, раніше Рада зробила перший крок до масштабного збільшення податків в Україні. Також повідомлялося, що нардепи проголосували за збільшення цьогорічних видатків бюджету на військові потреби на 500 мільярдів гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.