Цього дня народилися португальський футболіст Кріштіану Роналду та британський актор Майкл Шин
Сьогодні, 5 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського. В цей день святкують іменини Антон, Василіса, Макар, Михайло, Олександра. До кінця року залишається 329 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо цього дня стоїть мороз – весна буде теплою.
Святитель Феодосій народився десь в 30-х роках XVII столітті на Поділлі в сім’ї священика Микити та Марії, які належали до відомого дворянського роду Полоницьких-Углицьких. Саме з цього роду вийшло дуже багато священиків та ченців.
Батьки виховували сина в християнському благочесті, в кінці 40-х років юнак вступив до славнозвісної Києво-Братської колегії, що знаходилась при Богоявленському монастирі на Подолі. Святитель Феодосій три роки перебував в Крупицькому монастирі біля Батурина, де його було висвячено на ієромонаха.
У 1688 року ігумен Феодосій був переведений настоятелем Чернігівського Єлецького монастиря та возведений у сан архімандрита. В 1692 році на пропозицію архієпископа Лазаря в Чернігові відбувся собор, участь у якому взяли гетьман Іван Мазепа, та представники духовенства й мирян Чернігівської єпархії. На соборі архімандрит Феодосій одноголосно був обраний єпископом.
Святитель Феодосій керував Чернігівською Єпархією усього три з половиною роки та упокоївся 5 лютого 1696 року. В лютому 1921 року. мощі Святителя представники радянської влади помістили в печеру й опечатали. Це викликало невдоволення віруючих. Сьогодні мощі покровителя землі Чернігівської спочивають у Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі Чернігова.
Президент Володимир Зеленський підписав Указ про встановлення 5 лютого Дня Державної спеціальної служби транспорту – №14/2025.
"Враховуючи значний внесок Державної спеціальної служби транспорту у забезпечення стійкого функціонування транспорту в мирний час та в особливий період, а також виконання завдань щодо технічного прикриття, відбудови на об’єктах національної транспортної системи України, інших завдань, пов’язаних із участю в обороні держави, постановляю:
Установити в Україні День Державної спеціальної служби транспорту, який відзначати щороку 5 лютого", – йдеться у документі.
Nutella – це популярний какао-спред на основі лісових горіхів, який виробляє італійська компанія Ferrero. Кожна баночка Nutella містить понад півсотні лісових горіхів.
Вперше він був представлений у 1964 році, хоча перша його версія з'явилася ще в 1963-му. Тоді син засновника компанії, Мікеле Ферреро, переробив Supercrema gianduja, з наміром зробити його популярним по всій Європі.
Nutella здобула миттєвий успіх і залишається однією з найбільш популярних продуктів у світі, продаючись у 160 країнах. Мікеле Ферреро, засновник компанії, помер у 2015 році у віці 89 років, але його спадщина продовжує тішити нас і сьогодні.
Монарх – це не просто метелик із родини німфалід, а справжній символ природи Північної Америки. Його помаранчево-чорні крила з білими цятками є впізнаваними в усьому світі. Метелики щороку взимку мігрують зі МША до Мексики, немов перелітні птахи, аби перезимувати. Вчені вважають це природнім феноменом.
Монархи відіграють важливу роль в екосистемі, адже вони є запилювачами багатьох рослин. Але через зміну клімату та зникнення середовищ їхнє існування під загрозою. Захисники природи закликають саджати молочаї – рослини, необхідні для харчування гусениць монарха, щоб допомогти зберегти цей вид.
Шоколадне фондю або fondue au chocolat – це десерт, в якому шматочки фруктів або тіста занурюються в розтоплений шоколад. Історія шоколадного фондю починається у Швейцарії, де традиційно готували сирне фондю. Шоколадне фондю з'явилося пізніше, як солодка альтернатива.
Шоколадне фондю має свої традиції. Наприклад, якщо шматочок їжі впаде у фондю, людина, яка його втратила, повинна виконати певне завдання або випити келих вина. Це додає веселощів та інтриги до процесу споживання десерту. Цей день – чудова нагода насолодитись таким смачним десертом!