Голова ГУР Кирило Буданов заявив, що для позиції рф залишається ряд незрозумілих факторів
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов прокоментував падіння Іл-76 під Бєлгородом 24 січня. Він вважає, що росіяни, які стверджують, що на борту літака, що розбився, перебували українські полонені у кількості 65 осіб, мали б показати на весь світ поле, всіяне трупами або їх рештками. Оскільки навіть цього немає, жодна зі сторін не може відповісти, що ж сталося насправді.
Таку позицію з приводу авіатрощі має головний розвідник України. Своїми доводами він поділився в етері національного марафону. Зокрема, він наполягає на головному факторі, що робить історію рф як мінімум нелогічною.
"На жаль, треба констатувати, що [з приводу того], що там сталося, до кінця не може жодна сторона відповісти. Позиція росії зрозуміла: у всьому звинувачувати Україну. При тому, що є ряд незрозумілих для такої позиції факторів. Це, перш за все, те, що вони не показали поля, усіяні трупами/рештками, як мали б це показати для того, щоб максимально звинуватити Україну. Але навіть цього нема. Тобто ситуація досить-таки незрозуміла до кінця. Якщо це сталося, як затверджує російська федерація, то чому росія приховувала кілька днів (станом на зараз) і приховує далі трупи. Вона ж мала показувати це на весь світ: "дивіться, українці - вбивці", але нема трупів, нічого нема", - наголошує Буданов.
Кирило Буданов вважає, що росіяни, які стверджують, що на борту літака Іл-76 перебували 65 українських полонених, мали б показати на весь світ поле, всіяне трупами або їх рештками. Оскільки навіть цього немає, жодна зі сторін не може відповісти, що ж сталося насправді. pic.twitter.com/EVE1H4lkvm
— Інформатор (@informatorua) January 27, 2024
Нагадаємо, що Координаційний штаб з обміну полоненими отримав від рф список з іменами і прізвищами полонених українців, які нібито були на славнозвісному Іл-76. Це той саме перелік, який в перші години авіакатастрофи активно розповсюджували пропагандистьські телеграм-канали. В ньому дійсно 65 українських оборонців, яких мали повернути в Україну в рамках запланованого обміну 24 січня.
Однак, за даними відомства, родичі опитаних військових, що входили до згаданого списку, переглянули відео, яке нібито було зняте на місці авіатрощі, і не виявили специфічних ознак тіл, що підтверджували б їхній родинний зв'язок. До того ж, російська сторона досі не представила жодних доказів присутності українських військовополонених на борту збитого літака. Те відео, що оприлюднив Слідчий комітет рф з кадрами нібито посадки українських військовополонених у літак Іл-76 перед його падінням, не вселяють довіри. Зараз відео поганої якості трішки довше ніж 1 хвилина, активно пушать Z-канали. При цьому дата та час зйомки невідомі. Так само й неможливо здогадатись, хто саме з людей і в якій кількості розміщувались у літаку.
Представник ГУР МО Андрій Юсов наполягає, що лише дані з "чорної скриньки", ґрунтовне вивчення місця падіння, дослідження уламків повітряного судна зможуть скласти воєдино пазл катастрофи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.