Москва не хоче розслідувати причини і місце катастрофи Іл-76
Обмін полоненими, який не стався через катастрофу повітряного судна Іл-76, мав бути одним із найбільших за війну. Щобільше, кремль має надати міжнародним розслідувачам допуск до місця катастрофи літака Іл-74, а також дозволити вивчити дані з так званої "чорної скриньки".
Детальніше про катастрофу Іл-76 та обмін полоненими розповів представник ГУР МО Андрій Юсов. Він підкреслив, що москва не надає жодних підтверджених даних, що військовий літак перевозив українських військовополонених. Без цих даних встановити чітку інформацію буде складно.
За словами Юсова, без даних з росії, в ООН не зможуть встановити, чи справді були на борту літака військовополонені. Москва ж виступає проти міжнародного розслідування. Щобільше, росіяни не повідомляли, що на цьому літаку планується перевезення полонених. Повітряне судно постійно виконувало рейси з перевезення зброї та особового складу росіян.
"Москва не повідомляла, що на цьому літаку нібито перевозитимуть полонених", – повідомив Юсов.
Представник ГУР МО наполягає, що лише дані з "чорної скриньки", ґрунтовне вивчення місця падіння, дослідження уламків повітряного судно зможуть скласти воєдино пазл катастрофи. Без цих досліджень стверджувати будь-яку інформацію, презентуючи на правдивість, - марно.
Юсов також знову підтвердив, що у день падіння Іл-76 мав відбутися обмін полоненими між рф та Україною. Це мав бути один із найбільших обмінів за війну.
"Це мав бути один із найбільших обмінів за час великої війни, але, на жаль, він не відбувся", – додав Юсов.
24 січня 2024 року в Корочанському районі Бєлгородської області росії зазнав катастрофи військово-транспортний літак Іл-76. Російське міноборони заявило, що на борту повітряного судні нібито знаходилися 65 українських військовополонених. Цих громадян нібито везли на обмін. Також окупанти наполягали, що літак був збитий українськими силами оборони. Однак Міністерство оборони України не підтвердило цю інформацію, заявивши, що ще з’ясовує обставини катастрофи.
Заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький повідомив, що на 24 січня готувався обмін полоненими між росією та Україною. Він також зазначив, що російська сторона не повідомляла про перевезення українських військовополонених на борту літака Іл-76.
Військовий експерт Ніко Ланге припускає, що російський літак Іл-76 могла збити російська система ППО. Він вважає, що це сталося внаслідок помилки або ж у зв’язку з тим, що літак був помилково прийнятий за український.
Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що російська пропаганда поширює фейкові відомості про авіакатастрофу Іл-76. Він зазначив, що мета цієї пропаганди – дискредитувати Україну в очах світової спільноти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.