Падіння ІЛ-76: Координаційний штаб повідомив про отримання від рф списку полонених, яких готували до обміну

Такий саме перелік, що надала рф після довгих вагань, публікували раніше на пропагандистських ресурсах рф

російська сторона через 2 доби після невдалого обміну полонених не може сформувати списки
У росії немає нового переліку українських полонених, який би доводив її версію про трагедію Іл-76

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, що росія після тривалого періоду мовчання, нарешті надала список українських військових, які, за версією російської пропаганди, перебували на борту літака Іл-76. Це такий саме перелік прізвищ, який раніше розповсюджували пропагандисти рф. В Україні його назвали не інакше ніж "фальсифікатом", адже в ньому містяться прізвища військових ЗСУ, яких успішно обміняли раніше.

Інформацію було надано Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. Відзначається, що під час зустрічі з секретарем Коордштабу Дмитром Усовим було заявлено, що російська сторона, відповідаючи з великою затримкою на численні вимоги, надала відповідь, посилаючись на один із списків, які раніше були оприлюднені на пропагандистських ресурсах росії.

Координаційний штаб підтверджує, що 65 українських оборонців, зазначених у цьому списку, дійсно планували повернути в Україну в рамках запланованого обміну 24 січня. Однак, за даними відомства, родичі опитаних військових, що входили до згаданого списку, переглянули відео, яке нібито було зняте на місці авіатрощі, і не виявили специфічних ознак тіл, що підтверджували б їхній родинний зв'язок.

Керівник штабу, Кирило Буданов, підкреслив, що на даний момент немає достовірної інформації щодо того, хто дійсно міг бути на борту зазначеного літака. Буданов вказав, що проводиться збір та детальний аналіз всієї доступної інформації з цього питання. Використовуюється велика кількість джерел. Наразі відсутні дані, які б вказували б на те, що вказаний літак міг перевозити таку кількість осіб. З іншого боку, версія російської пропаганди про 65 українських військовополонених на обмін все ще залишається предметом багатьох питань.

Перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко додав, що останні кроки росії свідчать про її спробу засекретити справжні причини авіакатастрофи від світової громадськості. Андрущенко пригадав, що росія відразу ж заявила, що не допустить міжнародних експертів до розслідування аварії Іл-76М. Проте Україна використовуватиме всі доступні інструменти для розкриття справжніх причин подій та того, хто чи що насправді перевозилося на борту цього літака, додали в Координаційному штабі.

Що не так зі списком пропагандистів

24 січня, після падіння під Бєлгородом російського воєнного літака ІЛ-76, пропагандисти рф одразу ж заявили про те, що його збили ЗСУ. Також в один голос вони повідомляли про начебто знаходження в літаку українських полонених, яких везли на обмін. 

За даними російського МО, на борту Іл-76 перебували 65 українських військовополонених, троє російських військових та шість членів екіпажу. Пропагандистка Маргарита Симоньян опублікувала список людей, які, за її словами, загинули під час катастрофи. У ньому вказано імена, прізвища та дати народження 65 осіб. Але правдивість списку не підтверджена і викликає сумніви.

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець висловив сумніви щодо правдивості цього списку. За його словами, список містив імена осіб, яких вже обміняли раніше.

До того ж, російська сторона досі не представила жодних доказів присутності українських військовополонених на борту збитого літака. Те відео, що оприлюднив Слідчий комітет рф з кадрами нібито посадки українських військовополонених у літак Іл-76 перед його падінням, не вселяють довіри. Зараз відео поганої якості трішки довше ніж 1 хвилина, активно пушать Z-канали. При цьому дата та час зйомки невідомі. Так само й неможливо здогадатись, хто саме з людей і в якій кількості розміщувались у літаку. 

Представник ГУР МО Андрій Юсов наполягає, що лише дані з "чорної скриньки", ґрунтовне вивчення місця падіння, дослідження уламків повітряного судно зможуть скласти воєдино пазл катастрофи. Без цих досліджень стверджувати будь-яку інформацію, презентуючи на правдивість, - марно. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube