Наразі в Організації не здатні ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію
Організація Об'єднаних Націй поки що не може достеменно розібратися в питанні падіння літака Іл-76 під Бєлгородом. ООН не може ні підтвердити, ні спростувати інформацію про те, що на борту перебували українські військовополонені. При цьому в Організації нагадують, що все це сталося через вторгнення рф до України.
Про це заявила заступниця генерального секретаря ООН Розмарі Дікарло на засіданні Ради Безпеки ООН. Наразі триває з'ясування обставин події.
Чиновниця нагадала міжнародній спільноті основні версії інциденту. Згідно з даними кремля, на борту літака перебували 65 українських бійців, яких везли на обмін. Також там були шестеро членів екіпажу та троє російських окупантів, які виконували охоронні функції. У всякому разі, таке стверджує росія.
Водночас у Києві кажуть, що судно перевозило ракети для російської армії. Зокрема, С-300, якими постійно тероризують Харків. Україна прямо не спростовувала і не підтверджувала збиття.
"ООН не в змозі перевірити ці повідомлення або обставини катастрофи. Очевидно те, що інцидент стався в контексті вторгнення росії в Україну та війни, що триває", - заявила заступниця генсека ООН.
Дікарло також нагадала, що Україна закликала до проведення міжнародного розслідування інциденту. Крім того, вона наголосила, що останніми тижнями масштаби та інтенсивність атак на українські населені пункти зросли. Війна, на жаль, йде шляхом ескалації, зазначила чиновниця.
"Представниця ООН висловила стурбованість через ракетні удари рф по цивільних районах, які забирають життя мирних жителів, а також завдають руйнування критично важливої інфраструктури", - йдеться в пресрелізі.
Нагадаємо, зранку 24 січня неподалік від кордону з Україною в Бєлгородській області сталася авіатроща російського літака Іл-76. Росіяни заявили про збиття та одразу звинуватили в цьому ЗСУ, причому дуже швидко, синхронно та на найвищому рівні.
При цьому в москві заявили, що в літаку нібито перебували українські військовополонені, яких доставляли на обмін. В ГУР згодом підтвердили, що на 24 січня справді планувався обмін, однак більшої конкретики не надали. В Генштабі на тлі збиття літака зробили заяву, але вона стосувалася лише планів протидії російським повітряним бортам.
Реакції від президента Володимира Зеленського або членів його Офісу не було до пізнього вечора, поки намагалися з'ясувати всі обставини. Вже під кінець дня голова держави прокоментував ситуацію, заявивши, що "Україна буде розбиратися". Також президент закликав створити міжнародну комісію щодо розслідування інциденту.
Наразі в Україні досі не підтверджують, але й прямо не спростовують факт перебування військовополонених на борту. В Радбезі ООН за результатами інциденту сталося екстрене засідання. Втім, і там ніякої особливої конкретики не було.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.